Fortnite hrálo v jednu chvíli 3,4 milionu hráčů

Fortnite hrálo v jednu chvíli 3,4 milionu hráčů
10:00, 09.02.2018

Pokud jste minulou neděli měli k večeru problémy s hraním Fortnite, tak vězte, že jste nebyli sami. Epic totiž neměl běžné potíže se servery. Epic měl potíže s tím, že na jeho servery se navalilo v jednu chvíli obrovských 3,4 milionů hráčů. Což je obrovské číslo.

Články na internetu to srovnávají s PUBG, které mělo dosavadní rekord 3,2 milionu. Ale nutno dodat, že číslo z PUBG bylo pouze na Steam (PC) a Fornite má 3,4 napříč všemi platformami (PC, PS4, XONE). Ale faktem je, že na servery bylo v jednu chvíli toto množství hráčů připojeno. No a servery to neustáli. Pokud vás zajímá něco kolem architektury, databází a jak všechny součásti zapadají do sebe. Epic vydal na svém webu opravdu detailní rozbor toho, co vedlo k výpadkům služeb a co chtějí dále dělat. Musím říci, že takhle detailní rozbory nejsou běžné v herním světě a přečtením si lze rozšířit obzory. Článek je k nalezení zde.

Je vidět, že v Epicu to dělají velice dobře. Battle Royale, které je zdarma a dostupné na všech platformách byla trefa do černého. Navíc se opravdu skvěle hraje na konzolích a svou rychlostí je zajímavou alternativou. Opravdu bude zajímavé sledovat kam se tenhle souboj dvou obřích Battle Royale her bude posouvat dále. A zda si PUBG opravdu vystačí s ignorováním obrovského počtu hráčů na PS4.


DALŠÍ

CGwillWin