Oznámena hra z prostředí Rallye Dakar, vyjde již letos

Oznámena hra z prostředí Rallye Dakar, vyjde již letos
20:56, 12.01.2018

O vytvoření plnohodnotné závodní hry na motivy slavné Rallye Dakar se s výjimkou několika nízkorozpočtových či mobilních hříček zatím žádný vývojářský tým nepokusil. Na vině je především formát samotné soutěže, který v podstatě neumožňuje jinou možnost, než titul umístit do velkého otevřeného světa, kde byste stejně jako skuteční závodní bojovali s navigací, přírodními překážkami a technikou.

Fanoušci závodní her ale již nějaký čas po podobné hře volají a letos se konečně někdo rozhodl hozenou rukavici zvednout. Konkrétně jde o nepříliš zkušený portugalský tým Bigmoon Entertainment, jenž se v minulosti podílel na starších dílech WRC a v součásti kromě Dakaru pracuje i na Police Simulatoru 18. Tvůrci lákají na velký otevřený svět, oficiální licenci od promotéra, různorodé stroje (motorky, čtyřkolky, auta, kamiony) nebo možnost pohybovat se i mimo vozidla. Na papíře to vše zní moc pěkně, ale víme, jak to často u malých studií s vysokými ambicemi bývá.

Alespoň určitou úroveň kvality by mohla zajisti účast velkého vydavatele v podobě Deep Silver. Vzhledem k číslovce by měl Dakar 18 vyjít ještě v tomto roce a to na PS4, Xbox One a PC.


DALŠÍ

CGwillWin