hw
Rainway na Switch asi nebude, stále sa však prezentuje práve cez túto konzolu

Rainway na Switch asi nebude, stále sa však prezentuje práve cez túto konzolu
03:03, 12.01.2018

Zaujímavá situácia sa vytvorila okolo pripravovanej aplikácie Rainway, o ktorej sme vás informovali už dávnejšie. Jej podstata spočíva v možnosti streamovania hier z PC do akéhokoľvek schopného zariadenia (teda takého aké má na to výkon a oficiálnu podporu), a teda má servírovať niečo netradičné pre hráčov bez klapiek na očiach.

Už 20. 1. a teda tento mesiac, sa spustí verejný beta test, ale čo je podstata tejto novinky? Samotná App sa už od svojich prvých reklamných ťahov (fotky na sociálnych sieťach) hrdo pýšila podporou konzole Nintendo Switch. Hlavný autor aplikácie spustil tretieho Zaklínača cez Switch v slušnej kvalite a okamžite tento fakt obletel svet. Donedávna (do konca minulého roka presne) aj oficiálne stránky Rainway obsahovali ikonky konzole Switch, a tak sme všetci považovali za jasné, že si aj tento stroj bude môcť poradiť s titulmi, ktoré by sa inak naň nikdy nedostali. Avšak evidentne autorom niekto dal po prstoch, keďže ako po mávnutí čarovného prútika, sa všetky Switch indície vytratili (z twitter účtov a web stránok) a ani najnovší trailer už na konci nemá podporu tejto konzole.

Klik pro zvětšení (Rainway na Switch asi nebude, stále sa však prezentuje práve cez túto konzolu)

To by sa dalo samozrejme pochopiť, Nintendo je dosť ortodoxná firma a v súčasnosti ostatne nemá Switch ani browser či nejaké aplikácie všeobecne (až na pár). Môžeme sa domnievať, že jednoducho dali vedieť autorom App že si neželajú spájanie ich práce práve s neovereným produktom. To by ešte bolo jednoducho logické, ale úplne najnovšie video, ktoré som spomínal vyššie, je celé postavené na konzole Switch. A teraz babo raď ako sa povie. Samotná apka by sa mala spúšťať primárne cez web prehliadač, čiže za určitých okolností nemusí Nintendo hovoriť nič nikomu a každý si ju môže skúsiť podľa vlastného uváženia, sú tu ale veľké otázniky, na ktoré nám nikto zatiaľ neodpovedal. Autor ešte minulý rok tvrdil, že rokovania s Nintendom prebiehajú dobre a to samotné ani rezolútne nezakázalo podporu jeho výtvoru cez oficiálny eShop, ani nepovolilo. To boli posledné správy "z fronty".


DALŠÍ

CGwillWin