Čo povedal John Romero o poslednej Zelde?

Čo povedal John Romero o poslednej Zelde?
19:09, 20.12.2017

S menom Alfonso John Romero by sa vám mali spájať spomienky na legendárne začiatky akčných hier, keďže to bol práve on, kto pomohol stvoriť sériu Doom či Wolfenstein a zároveň s Johnom D. Carmackom založili slávnu spoločnosť id Software. Romero je teda uznávaná kapacita aj keď by ste my mohli oponovať a vytiahnuť na svetlo pár neúspešných hier či pokusov o návrat, ktoré jeho povesť jemne potápajú. Tak či onak je stále populárny minimálne v novinárskych kruhoch a ak niečo povie, tak sa to jednoducho musí zverejniť, je to predsa "strojca" FPS žánru, no nie?

John aktuálne zhodnotil rok 2017 a vyjadril sa na adresu jednej jedinej hry, ktorá je v jeho očiach top záležitosť tohto roku. Určite už tušíte že narážam na The Legend of Zelda: Breath of the Wild, teda exkluzivitu od spoločnosti Nintendo, ktorá si už odniesla jedno prestížne ocenenie a ďalšie budú určite nasledovať. Ako ale Romero odôvodnil túto voľbu?

Môj vrchol z roku 2017 je jasný vďaka Breath of the Wild - táto hra je jednoducho neuveriteľným zážitkom! Pocit absolútnej slobody v BotW je mimo akúkoľvek inú hru, ktorú som tohto roku videl, a jej dizajn je prepracovaný do posledného detailu. Som veľmi rád, že vidím spoločnosť Nintendo opäť na vrchole, keďže ich cit pre skvelý herný dizajn je opäť dokázaný a podporený obrovským úspechom.


DALŠÍ

CGwillWin