GTA5 je nejprodávanější hrou historie v US

GTA5 je nejprodávanější hrou historie v US
08:34, 09.11.2017

Pokud občas mrknete na nějaké žebříčky prodejů. Tak možná víte, že Grand Theft Auto 5 se i po 4 letech stále často drží v první desítce prodejů. A to téměř každý měsíc. Ta hra vypadá, že je nesmrtelná a nyní to má černé na bílém. Včera bylo oznámeno, že GTA5 je historicky nejprodávanější hrou v US.

S celkem 85 miliony prodaných kusů (digitální + retail) dle NPD a stejné prvenství drží i v objemu utržených peněz. Podle CEO Take-Two Strausse Zelnicka hra byla v Top 10 NPD žebříčku 42 týdnů z 50 možných. Což je také nejlepší výsledek historie v NPD.

Tato čísla jsou úctyhodná a téměř neuvěřitelná. Tedy já jako člověk co si hru koupil dvakrát (jednou na X360 a podruhé na PS4) bych to asi měl pochopit. Dlouhodobě obrovským tahounem prodejů je GTA Online, které prostě jede. Dle výsledků z mikrotransakčního obsahu si Online připsal nejlepší čtvrtletí své existence.

Prostě je třeba před Rockstar a Take-Two smeknout a pogratulovat k takovému úspěchu. A tak nějak se smířit s tím, že mikrotransakce nikam neodejdou. Strauss Zelnick řekl, že každá hra od Take-Two bude mít za cíl udržet utrácení hráče i po zakoupení hry. Ne vždy to bude formou Online či virtuálních peněz, ale každá hra bude mít nějakou formu jak udržet hráče dále. Zdá se, že fiasko v podobě NBA 2K17 a jeho mikrotransakcí nemá žádný vliv na tento trend.


DALŠÍ

CGwillWin