recenze
Nintendo Presents: New Style Boutique 3

Nintendo Presents: New Style Boutique 3 - recenze
Nintendo Presents: New Style Boutique 3 - recenze
19:23, 18.02.2018

Keď som pred dvoma rokmi publikoval recenziu na druhý diel populárnej série New Style Boutique, musel som každému pripomínať, že samotná popularita má rôzne formy a rôznu podporu čísiel. V našich končinách je táto značka samozrejme len okrajovou zábavou pre horných desať čo do milovníkov módy, ale než začnete biť na poplach a vykrikovať nejaké nevhodné frázy o 4 percentách populácie, musím vám znova pripomenúť fakt, že New Style Boutique je najprv manažérska simulácia a až potom všetko to ostatné a trblietavé.

Kto by sa nechcel stať vizážistom pre popové a filmové hviezdy?

Klik pro zvětšení (Nintendo Presents: New Style Boutique 3 - recenze)

Všetko začína opäť v identickom scenári tak ako minule. Úplnou náhodou, či dedičským konaním, sa dostanete k vlastníctvu nemovitosti a ešte než sa ho rozhodnete v zrýchlenom konaní predať, objavíte v ňom starý a zabudnutý butik. Práve v tomto momente sa začne jedna veľká a voňavá kariéra, po ktorej budete tou najslávnejšou módnou ikonou široko ďaleko (aspoň čo do možností systému Nintendo 3DS). Využiť naplno koncept tejto originálne spracovanej simulácie "módy" znamená realizovať hneď niekoľko profesií naraz. Hra vám dá priestor pre navrhovanie oblečenia, na správnu aplikáciu líčidiel či dokonca úpravu vlasov. Od kozmetičky cez krajčírku až po kaderníčku si krok po kroku budete budovať svoje meno a plniť tak nielen konto, ale aj linku radosti z dobre odvedenej práce.

Sláva vás predchádza a ešte než sa v lokálnej televízii objaví prvá reklama s názvom vášho podniku, tak začnú na dvere klopať skutočné hviezdy.

Klik pro zvětšení (Nintendo Presents: New Style Boutique 3 - recenze)

Som zase vnútorne nervózny, keďže väčšina z vás sa najprv pozrie na obrázky či prípadne jedno video a okamžite a neprávom odsúdi hru na základe predsudkov. Uvedomujem si, že grafická stránka a celková štylizácia, v akej je táto značka prezentovaná, môže v niekom evokovať fakt, že tu je reč o nejakej hre pre dievčatá a pár teplých, ale opak je pravdou. Obsah je tu skutočne neuveriteľne obrovský a to, čo vám často dáva po stránke možností akákoľvek slávna stratégia, dokáže New Style Boutique 3 preskočiť s kulmou v zadku a s úsmevom na perách. Manažérska stránka a vedenie vašej firmy si vyžaduje veľké úsilie a skúsenosti, inak môžete vyhlásiť bankrot skôr než si Zdena Studenková vytesá do kameňa nový občiansky preukaz. Netvrdím, že razantná veľkosť a počet kabátov v skrini by vás malo donútiť bežať okamžite do obchodu, ale ak máte radi originálne spracované projekty s nekonečnými možnosťami, nemali by ste tento hneď zavrhnúť.

Od prvej hodiny si musíte zvykať na vysokú náročnosť, avšak ak to nevzdáte, dočkáte sa sladkej a zábavnej odmeny.

Klik pro zvětšení (Nintendo Presents: New Style Boutique 3 - recenze)

Koncept a vedenie butiku si vyžaduje striedanie všetkých povolaní. Za každú jednu splnenú úlohu (reč je tu o práci kaderníčky, vizážistky, návrhárky) sa vám odomknú ďalšie dve a tak plne rozpliesť to hrubé klbko možností, aké hra ponúka, zabralo aj mne cez dvadsať hodín. Ani po ich absolvovaní avšak nič nekončí, ba naopak. Už tu padla prítomnosť popových hviezd, ktoré si k vám budú chodiť po rady a prestížne služby. Akonáhle sa dostanete takzvane na koniec hry (teda budete mať otvorený všetok obsah a získané prestížne značky oblečenia), dostanete šancu sa reálne podieľať aj na hudobných vystúpeniach sexy speváčok. Môžete vytvárať hudobné klipy (možnosti sú široké aj v tomto prípade) a sledovať vystúpenia svojich klientiek s rôznym dopadom na výsledkom vašej práce na tvrdom trhu. Zaujímavé je sledovať, kam toto všetko môže reálne zájsť. Začínate ako kaderník a končíte ako najlepší priateľ speváčky, ktorá vás pozve na dovolenku do luxusných destinácií. Po tejto stránke unikátna hra bez konkurencie.

Grafická stránke môže byť predmetom negatívnych postojov, ale mne osobne nikdy v tejto sérii vyložene neprekážala.

Klik pro zvětšení (Nintendo Presents: New Style Boutique 3 - recenze)

Všetko, čo bolo dnes v recenzii spomenuté, je na báze offline schémy. Čo ale takto trošku zabrúsiť do online možností? New Style Boutique 3 ich má veru pestré a len povyšujú zábavné momenty, ktoré úspešne fungujú aj mimo internetu. Ako módny návrhár sa vám môže dostať svetového obdivu od ostatných hráčov, keďže všetko, čo vyrobíte, sa dá hodiť na trh a zarobiť si tak nejakú korunku. Tú obratom potom zase vraziť do vlastného biznisu a tento postup má aj opačný efekt. Preto pozor na prílišné utrácanie, keďže vaša firma potrebuje pozitívne naladený rozpočet a ak sme sa bavili o vyššej náročnosti, tak Nintendo Presents: New Style Boutique 3 vám nedá ani cent zadarmo a internetové nákupy nepatria do výnimiek. Toto všetko je ale vec, ktorú bolo možné užívať už v minulých dieloch. Technické rozdiely medzi Európou a US trhom nás opäť odsudzujú na rozdelenie regiónov a tak nie je možné nakupovať dizajnérske kúsky zo zámoria a musíme sa uspokojiť s lokálnym trhom.

Noviniek je tu síce pomenej, ale môžeme sa stále baviť o brúsení diamantu.

Celkové spracovanie môže sadnúť ako nováčikom tak i starým znalcom celej IP. Nových nápadov nepribúda, ale tak trošku chápem vývojárov, že nechcú špiniť klenot, aký už roky udržujú vo funkčnej forme. Ak je pre vás prekážkou fakt, že nie je možné si zvoliť aj opačné pohlavie ako hlavného podnikateľa, tak sa rovno s touto hrou rozlúčte. Pre tých ostatných mám však maximálne odporúčania. Tento jedinečný zážitok obsahuje cez 20 000 kusov predmetov a s každým sa spája zábavný moment, ktorý si navyše môžete upraviť podľa svojich predstáv. New Style Boutique 3 je ideálnou hrou na dlhé cesty ale aj zimné večery pod paplónom. Nebudem sa snažiť triafať do nejakého priemerného čísla, keďže minulej časti som udelil vysokú známku a s trojkou som rovnako, ak nie ešte viac, spokojný. Podobným hrám preto pripisujem dôležitosť existencie s nasledovným ohodnotením.

Za poskytnutí hry na recenzi děkujeme společnosti ConQuest entertainment a.s.

Klik pro zvětšení (Nintendo Presents: New Style Boutique 3 - recenze)

Recenzovaná verze: New Nintendo 3DS XL

PC hry pro vás testujeme na sestavě LYNX

Klik pro zvětšení (Nintendo Presents: New Style Boutique 3 - recenze)

PC hry pro vás testujeme na sestavě LYNX

SUPER
90%
CZECHGAMER
Nedá sa síce vravieť o náraste možností, ale opäť je to vyladená cesta za slávou, akú inde nemáte možnosť zažiť

CGwillWin