rozhovor
Na co jsme se zeptali Daniela Vávry?

Na co jsme se zeptali Daniela Vávry?
Na co jsme se zeptali Daniela Vávry?
19:48, 06.10.2017

Koncem prázdnin zavítala část naší redakce do studa Warhorse v pražském Karlíně, aby zjistila nejnovější informace o připravované české hře Kingdome Come: Deliverance. Z organizačních důvodů se nám nepodařilo posedět s Danielem Vávrou osobně, ale byl tak vstřícný, že zodpověděl několik otázek formou emailu. Proto vám přinášíme náš improvizovaný rozhovor s hlavní postavou stojící za celou hrou a studiem. Doufáme, že se dozvíte něco zajímavého.

CzechGamer.com: Mohl by ste se představit našim fanouškům a celkově představit vaše studio a nějaké zajímavosti o něm?

Daniel Vávra: Hry dělám už opravdu dlouho a každý si asi vybaví Mafii. Kromě toho jsem ale pracoval I na pár věcech, které bohužel nespatřily světlo světa, protože kdyby spatřily, byl bych na ně opravdu pyšný (třeba na něčem co byl tak trochu Assassins Creed z Prahy dávno před tím, než nějaký Assassins Creed vyšel) a tak jsem se jednoho dne rozhodl postavit se na vlastní nohy a založit si studio, kde budu moci dělat to co jsem vždycky chtěl. A tak vzniknul Warhorse. Stát na vlastních nohou ale není žádná legrace, takže je to zatím docela divoká jízda plná velmi stresujících situací. I když se na venek může zdát jak nám všechno klape a všichni po naší hře touží, všechno je to opravdu neuvěřitelně vydřené obrovským množstvím lidí a dělat se mnou není žádná legrace.

CG: Proč právě historické RPG z pohledu první osoby?

DV: Protože mám rád historii a vždycky jsem chtěl udělat stroj času, kterým bych se dostal do období co mě zajímá osekaného od všech filmových nesmyslů a klišé. A protože první pohled umožňuje nejlepší možnost jak opravdu na vlastní oči všechno zblízka prozkoumat a prožít.

Klik pro zvětšení (Na co jsme se zeptali Daniela Vávry?)

CG: Brian Blessed - jaká byla spolupráce a jak vlastně vznikla?

DV: Mám ho rád od dob Černé Zmije a jeho vzhled a character mě inspiroval pro jednu z hlavních postav, takže logicky jsme ho pak oslovili aby jí hrál. Nakonec ale kvůli obrovskému množství dialogů, které bychom s ním nezvládli nahrát I kvůli tomu, že je o hodně starší, než ta postava hraje postavu jinou a původní Brian má teď vzhled můj a hlas jiného herce, který je ale stejně energický.

CG: Co můžeme očekávat od příběhu Kingdome Come? Myslíte si, že vaše původní představy budou ve hře přítomné?

DV: Z 90% je to to co jsem chtěl udělat. Samozřejmě že při vývoji narazíte na spoustu problémů a musíte dělat kompromisy a to je těch 10%, na druhou stranu spoustu věcí překonává původní záměr. Co se příběhu týče, tak po uvedení traileru mnozí zjistili, že se skutečně nebude jednat o simulátor chození po lese a příběhu je tam opravdu hodně. Ale je to myslím zase ten můj styl i když to už dávno nepíšu sám – není to epická záchrana světa, je to přirozenější, pomalejší, lidštější a realističtější než ostatní hry. Jsou tam místa, která by se asi dala označit jako akční jízda, ale zároveň vás zavřeme na několik dní do kláštera, kde musíte chodit na mše, pracovat na zahradě a při tom vyšetřovat vraždu. A doufám, že to je takový ten český lidský příběh kde je jak humor, často dost kacířský, tak drama a velmi vážné věci. Tak jak to v životě chodí. Myslím, že podobně jako Mafii je to hodně přístupné pro lidi co normálně hry nehrají, protože člověk si to může hrát opravdu po svém a soubojům se třeba takřka úplně vyhnout.

Klik pro zvětšení (Na co jsme se zeptali Daniela Vávry?)

CG: Nemáte obavy, že bojový systém, který v KC představíte, bude moc náročný? Mimo to si nedovedeme představit hromadnou bitvu. Můžete nám říci více?

DV: Jasně že mám obavy 😊 Když děláte něco co ještě nikdo neudělal, tak máte obavy z toho jak to dopadne a jak to lidi vezmou od rána do večera. Taky je to v zásadě největší technická výzva celého vývoje. Ovládání si myslím je už v pořádku a není nijak dvakrát komplikované. Mělo by se to celé ovládat trochu jako střílečka a to umí každý a lidi co to hráli a už jich bylo opravdu hodně, si zvyknou po pár minutách, ale všechno je potřeba hodně balancovat a strašně komplikovaný je animační systém, kdy opravdu neustále dohromady mícháme tisíce (bez přehánění) animací a vyladit to tak aby všechno vypadalo dobře a aby se třeba nepřátelé ve větším davu pohybovali a chovali správně je opravdu peklo.

CG: Bude Jindřich jedinou hratelnou postavou příběhu, a nebo si občas odskočíme podobně jako v třetím Zaklínači?

DV: Záměr byl aby v jeden okamžik šlo chvíli hrát za ženskou postavu, ale to je tak animačně komplikované, že to nakonec asi bude DLC. Teď bysme to prostě nezvládli. A když už jsme u toho, jedna z těch her co jsem na ní dělal a bohužel nevyšla byla celá na střídání postav postavená…

Klik pro zvětšení (Na co jsme se zeptali Daniela Vávry?)

CG: Jak jste si poradili ve hře s erotikou? :) Dočkáme se?

DV: Momentálně musíme některé věci ladit tak, abysme vůbec dostali age rating nižší než porno. Takže asi tak 😊

CG: Jakou otázku vám ještě žádný novinář nepoložil a vy byste na ni chtěl strašně a dlouho odpovídat?

DV: Za ty roky se mě ptali už asi opravdu na všechno. A naštěstí se to zlepšuje, takže člověk už nenarazí moc na „rozhovory“ s otázkami typu „Kolik bude ve vaší hře zbraní?“, „Budete mít lávový a sněžný level?“. To bylo v devadesátých letech, kdy většina her neměla žádný příběh a šlo vlastně spíš jen o takový násilný sport na body, zcela běžné. Dneska se mě lidi ptají na historii, herecké výkony a charaktery postav a to je super.

Moc děkujeme za odpovědi. Tým CzechGamer.com
CGwillWin