Microsoft jedná o prodloužení exkluzivity PUBG?

Microsoft jedná o prodloužení exkluzivity PUBG?
15:42, 03.10.2017

PlayerUnknown's Battlegrounds (PUBG) je obrovský hit a píšu tu o něm už půl roku pořád dokola. Microsoft na letošním E3 oznámil, že má PUBG exkluzivně odstartovat letos na Xbox One a to stále platí. Jen už mají poslední čtyři měsíce na to, aby hru vydali.

V posledních dnech prosakovali informace, že Sony jedná s Bluehole o tom, aby se hra dostala i na PlayStation. Což je zcela logické jak pro Sony - celosvětový hit mít na své platformě, tak pro Bluehole - 60 milionů konzolí je dobrá herní základna. Navíc na konzolích teď trošku zlobí Fortnite se svým klonem, takže PUBG by tam chtělo být co nejrychleji. A dneska je tu další podpultová informace, kterou přinesl Bloomberg.

Ten tvrdí, že z druhé strany se snaží Microsoft prodloužit exkluzivitu PUBG dále do příštího roku. Spekuluje se, že jejich "deal" je pouze na letošek a po vydání exkluzivita vydrží 3 měsíce. Pak by mohla hra vyjít klidně na PlayStation a konkurenční výhoda Sony by byla ta tam. Proto se zdá, že se Microsoft snaží deal nějak prodloužit a je otázka zda se mu to povede.

Samozřejmě berte všechny uvedené informace s rezervou. Nic není potvrzené a všechny scénáře dávají smysl. PUBG si může více méně diktovat, protože ho chtějí všichni. Ještě pro forma, nyní by se v rámci PUBG mělo už mluvit ne o Bluehole, ale o PUBG Corp. Tu založilo Bluehole minulý týden a bude obstarávat všechno kolem PUBG do budoucna.


DALŠÍ

CGwillWin