Andrew House končí jako šéf PlayStation

Andrew House končí jako šéf PlayStation
08:08, 03.10.2017

Sony dnes oznámilo, že se mění vedení jejich divize, pod kterou spadají hlavně značky PlayStation. Andrew House končí a novým CEO Sony Interactive Entertainment se stane stávající náměstek John (Tsuyoshi) Kodera. Andrew House se přesouvá do pozice předsedy, aby pouze do konce roku zajistil hladký přechod zodpovědností na nového šéfa. Poté oznámilo Sony, že se chystá strávit více času s rodinou než se vydá na další štaci v zábavním průmyslu.

Připomeňme si, že Andrew House převzal vedení PlayStation v roce 2011 po Kazi Hiraiovi, který byl stažen zpět do Japonska. Nepřebíral značku v moc dobré kondici. Ta se stále ještě vzpamatovávala z fiaska s přemrštělou cenou PS3 systému a také více jak měsíčním výpadkem služeb PlayStation Network. Za těch šest let dokázala značka pod jeho vedením dostat zpět na vrchol konzolového trhu. Tudíž jeho práci je třeba ocenit. Byl v Sony od svých 27 let (nastoupil v roce 1990) a s PlayStation spojen přes 20 let. V době, kdy vycházel první PlayStation byl v oddělení Marketingu.

Nový šéf John Kodera je se Sony od roku 1992, ale točil se hlavně kolem portable a IT věcí v Sony. Až v roce 2013 se dostal do zábavní divize, kde dohlížel na start různých PSN služeb včetně věcí kolem PlayStation Store, Plus, Now atd. S Andrew Housem byl povýšen na Deputy President Sony Interactive Entertainment začátkem roku 2016.


DALŠÍ

CGwillWin