Sledujte dokument mapujúci vývoj Zaklínača a jedno z jeho nevydaných dobrodružstiev

Sledujte dokument mapujúci vývoj Zaklínača a jedno z jeho nevydaných dobrodružstiev
19:24, 02.10.2017

Táto novinka bude zložená z dvoch odlišných zdrojov ale zato s rovnakou témou. Všetko sa stále točí okolo toho neprekonateľného Geralta a jeho dobrodružstiev. Aktuálne sa spúšťa dokumentárna a šesťdielna séria mapujúc strastiplnú cestu vývoja tejto IP. Práve z nej nájdete nižšie prvú časť, ktorú by fanúšikovia určite nemali minúť. Mne osobne ale oveľa zaujímavejšie príde práve druhé video kde sa dostávame do roku 1997 a poľského štúdia Metropolish Software. To v tom čase vyvíjalo prvú videohru zo sveta Zaklínačov a paradoxne ho viedol Adam Chmielarz, neskorší zakladateľ People Can Fly (Bulletstorm a The Vanishing of Ethan Carter).

Konceptom malo ísť o 3D akčnú adventúrku s dospelým artom, ktorý nešetrí krvou a násilím. Jej produkcia sa však zastavila a celá snaha autorov išla do trezoru. Podľa spomínaného Chmielarza vraj došlo k zrušeniu na základe veľkých ambícií samotnej hry. Je to skutočne paradoxné, že gameplay zábery z jednej verzie tejto hry sa dokázali utajiť až do dnes. Chmielarz sa vraj veľakrát pokúšal projekt znova oživiť ale nikdy k tomu samozrejme nedošlo. Vďaka dvojici bývalých vývojárov z Metropolis Software - Kacper Reutt a Jarek Sobierski, sa však zachovala časť hry a práve tú si môžete pozrieť nižšie.

Osobne by mňa dosť zaujímalo, ako na tom boli s právami na použitie licencie knižnej predlohy, keďže Sapkowski sa nikdy o tejto hre nevyjadril. Vôbec by som sa však nečudoval, keby im predal práve za dve pivá a zabudol na to.


DALŠÍ

CGwillWin