hw
SONY sa necíti dobre v pozícii lídra na VR trhu; Switch nieje pre nich hrozbou

SONY sa necíti dobre v pozícii lídra na VR trhu; Switch nieje pre nich hrozbou
14:12, 26.09.2017

Globálny CEO Sony Interactive Entertainment, Andrew House sa nedávno nechal vyspovedať v príjemnom interview, ktoré určite nebolo chudobné na zaujímavé názory. Andrew sa hutne venoval ich dominantnej pozícii na trhu s virtuálnou realitou, ktorý dokázali ovládnuť za necelý rok a zariadenie PSVR sa stalo najlepšie predávanou VR helmou súčasnosti. Predaj presiahol jeden milión kusov, čo je s veľkým odstupom od konkurencie a a aj keď by to možno niekomu evokovalo spokojnosť zo strany SONY, tak je to úplne naopak. Bez poriadnej konkurencie nieje možné efektívne napredovať a je to určite škoda pre vývoj samotného VR a produkcie hier.

Jeden milión PSVR voči 60 miliónom predaných konzol PlayStation 4 je skutočný nepomer, ale aj napriek tomu SONY verí, že ich helma ešte ukáže veľké veci. V spomínanom interview padlo aj slovíčko o hybridnej platforme Nintendo Switch, ktorá sa už od svojho uvedenia na trh stará o permanentné porážanie PS4 v Japonsku, a rozširuje sa po svete v značne svižnom tempe. Andrew House tento fakt komentoval v zmysle, že Switch nemá žiadny dopad na čísla predajnosti ich platformy a preto, sa nieje dôvod obávať o stratu zákazníkov na úkor tohto stroja.

Môj osobný názor je taký, že na jednu stranu má určite pán House pravdu, keďže väčšina majiteľov Swtich-u má doma dávno konzolu PS4, ale na druhú si myslím, že až príliš zjednodušuje očividný trend nástupu tejto platformy, ktorá sa viac a viac javí ako silný súper voči MS a SONY. Nech už je jej filozofia akokoľvek nastavená na doplnkovú platformu k PS4 a XOne.


DALŠÍ

CGwillWin