Detaily o GT Sport potvrzují tutoriály a omezené VR [CzechGamer]

Detaily o GT Sport potvrzují tutoriály a omezené VR

Detaily o GT Sport potvrzují tutoriály a omezené VR
08:47, 15.09.2017

Gran Turismo Sport se konečně blíží. Aktuálně jsme jenom měsíc a dva dny od jeho vydání na PlayStation 4 a PlayStation 4 Pro. Oficiální blog PlayStation vydal nový článek, kde popisuje hlavní body, z čeho se GT Sport skládá. Právě tyto detaily potvrzují to, o čem se už dlouho mluví a mnoho lidí tomu nechtělo úplně uvěřit - tahle hra je primárně cílená na multiplayer.

Klik pro zvětšení (Detaily o GT Sport potvrzují tutoriály a omezené VR)

Jakkoliv totiž vyzdvihují tzv. Campaign Mode při čtení jeho popisu v tom člověk nemůže vidět nic více než glorifikované tutoriály. Čtyři kategorie začnou od základů, pak přidají určité výzvy v podobě misí, dále přejdou na konkrétní výuku nejzáludnějších částí tratí, a nakonec naučí závodní chování. Za plnění těchto úkolů, které jsou na míle vzdálené běžnému GT zážitku, budete odměňováni novými auty do garáže.

Klik pro zvětšení (Detaily o GT Sport potvrzují tutoriály a omezené VR)

Advanced Matchmaking má zajistit, že vždy pojedete proti srovnatelným soupeřům. Neměli byste tedy narazit na člověka ovládajícího evropské leaderboardy ve svém prvním závodě. O to vše se stará váš Drive Level, který se zvyšuje pomocí XP bodů. Další dva ukazatele jsou Sportsmanship a Driver Rating. První se bude zvyšovat podle toho, jak čistě budete jezdit a jak moc bourat. U druhého půjdete z úrovně E až na případnou úroveň S, což je nejvyšší skill závodní. Avšak pokud Sportsmanship budete mít malý neposunete se v Driver Ratingu výše.

Klik pro zvětšení (Detaily o GT Sport potvrzují tutoriály a omezené VR)

Samozřejmostí je možné nastavování auta, dělání vlastních polepů, aby individualita v závodech nebyla pouze otázkou závodních schopností. K tomu je nutné připočíst naprosto úžasně vypadající foto mód - Scapes. Ale zpět k samotnému hraní. Hra nabídne tři kategorie asistentů od začátečníka po experta. Online svět bude nabízet dostatek závodů jak pro začátečníky, kde hra pomocí AI pomáhá i s řízením a bržděním, tak pro experty, kteří chtějí auto řídit tak jak bylo vyrobeno.

Klik pro zvětšení (Detaily o GT Sport potvrzují tutoriály a omezené VR)

Bohužel článek také potvrzuje to, že využití PlayStation VR bude ve hře opravdu tristní. Opět je zopakováno, že PS VR půjde pouze v Arcade Mode (nic o online), kde bude pouze 1na1 závod proti AI. Půjde to ve více jak 135 autech a na 27 tratích. Poslední bod článku je využití nových technologií, aby hra vypadala co nejrealističtěji. Níže můžete vidět GIFy, kde se snaží nasimulovat, jak velký rozdíl dělá v obraze HDR.

Toto je pouze výcuc toho co článek na blogu obsahuje. Pokud vás zajímá GT Sport více, doporučuji si článek přečíst přímo na PlayStation Blogu. A zajímá mě co na to říkáte? Trápí vás zaměření na online závodění a kampaň, která moc nepřipomíná předchozí díly?


DALŠÍ

CGwillWin