Čo hrajú z terorizmu obvinení väzni v Guantanáme?

Čo hrajú z terorizmu obvinení väzni v Guantanáme?
16:48, 13.09.2017

Na dnes tu mám pre vás skutočne netradičný zárez do našej sekcie bulvárnych noviniek. Neslávne slávna väznica v zátoke Guantanámo je už od roku 2002 plne funkčná v záujme stráženia ľudí obvinených z terorizmu alebo zo spolupráce s terorizmom, čo za tento dlhý čas vyústilo do rôznych škandálov, od mučenia cez protesty údajne nevinných väzňov, až po vojenské súdy s verdiktom o treste smrti. Bývalý prezident USA, Barack Obama sa svojho času dušoval, že samotnú basu zavrie ešte v roku 2010 ale dodnes sa nič také nestalo a zariadenie je aj naďalej funkčné.

Klik pro zvětšení (Čo hrajú z terorizmu obvinení väzni v Guantanáme?)

Toto všetko samozrejme nieje nič veselé pre samotných väzňov či ich príbuzných a tak poďme do toho vniesť trošku svetla. Mohlo by vás zaujímať, že krátenie času v takto prísne stráženom objekte si určitá strana osadenstva môže spríjemniť v relaxačnej časti, kde by ste našli okrem množstva kníh či filmov na DVD aj konzole a s tým spojené videohry. Informácie o zozname hier sa datujú ešte do roku 2014 a tak je samozrejme možné, že v súčasnosti si chlapci a dievčatá užívajú už nové tituly. V danom období však intenzívne drvili Madagascar Kartz, Rapala Pro Bass Fishing, Are You Smarter than a 5th Grader - Back to School, Michael Jackson: The Experience, Mario Hoops 3-on-3, Angry Birds Trilogy, FIFA, NHL, NFL a podobne.

Klik pro zvětšení (Čo hrajú z terorizmu obvinení väzni v Guantanáme?)

Klik pro zvětšení (Čo hrajú z terorizmu obvinení väzni v Guantanáme?)

Podmienkou výberu hier je fakt aby neobsahovali explicitné násilie a samozrejme pôsobili celkovo mierumilovne. Samotné hry si potom väzni užívajú na PlayStation 3, Xbox 360, Nintendo Wii či DS (predtým mali k dispozícii Nintendo 64, čo ale bolo už považované za oldgen). V súčasnosti sa vraj stále neuvažuje o tom, že by do basy dodali súčasnú generáciu konzol a tak si bude musieť tamojšie osadenstvo na upgrade ešte počkať.

DALŠÍ

CGwillWin