hw
PlayStation 4 dostane konečne českú lokalizáciu

PlayStation 4 dostane konečne českú lokalizáciu
19:35, 11.08.2017

Jeden beh na dlhú trať sa zdá sa konečne blíži svojmu koncu. Nedávna petícia určite nieje dôvodom zaujímavého zistenia okolo definitívneho vloženia CZ jazyku do platformy PS4, avšak minimálne mu robila akúsi osvetu a predvoj.

Server Eurogamer totižto tento týždeň zverejnil podrobné špecifikácie okolo prichádzajúceho 5.0 update do PS4, ktorý obsahuje aj kolónku rozšírenia jazykov o 7 položiek. Jedna z nich je práve čeština, čo môže znamenať v podstate len dve veci. Je možné, že samotné menu platformy bude kompletne lokalizované a to vrátane PS Store a rovnako sa ráta s podporou jazyku v hrách, ktoré obsahujú CZ lokalizáciu. Ak poslednej vete moc nerozumiete tak vám to stručne vysvetlím. Veľakrát sa stalo, že aj keď hra bola obohatená o české titulky, tie nefungovali na 100%, keďže nebolo možné v konzole zapnúť CZ podporu a tak sa hra rozhodovala sama, kde tie titulky zobrazí ak vôbec. Za všetkých treba spomenúť hru Assassin’s Creed Unity, ktorá preklad zobrazovala len vo filmových prestrihoch, ale všetko ostatné už preložené nebolo.

Uvidíme ako sa k celej situácii ešte vyjadrí SONY CZ do príchodu samotného 5.0 balíčku. Ten prináša toho oveľa viac, ale o tom si napíšeme keď to bude zase aktuálne.


DALŠÍ

CGwillWin