Středozem z vás bude chtít vyždímat prachy

Středozem z vás bude chtít vyždímat prachy
12:02, 07.08.2017

Možná víte, že fakt nemám rád mikrotransakce a RNG systémy na nich založené ve hrách. Bohužel to tu máme a jen tak se toho nezbavíme. Warner Bros to přidali už do Injustice 2 a nyní další na řadě je Middle-earth: Shadow of War. Bylo totiž oznámeno, že ve hře najdeme Loot Chests, které půjde kupovat za herní zlato.

A ano herní zlato budete získávat ve hře, ale půjde také kupovat za reálné peníze. Ve zmíněných truhlách pak najdeme lepší vybavení a unikátní orky pro vaši armádu. Podle WB všechny předměty lze získat pouhým hraním hry samotné. Protože zlato je odměňováno v malém množství za plnění komunitních výzev.

Takže na otázku, jestli lze získat kupováním zlata výhodu, odpovědělo WB takto "hráč, který stráví dostatek času ve hře se dostane ke stejným věcem jako hráč, co koupí zlato". A v tom je to. Kdo si tipne, že to "dostatek" času bude úporný a nechutný grind? Zatímco člověk, který hru vlastně ani moc hrát nechce, jen pošle do chřtánu vydavatele pár tisíc za zlato navíc a má pozlacenou armádu orků.

Myslím, že zrovna tahle hra by se bez toho obešla, ale odklon od příběhové hry je na ní vidět už od oznámení. Dneska jsem tuto zprávu zahlédl na více herních webech, ale asi nejvíce mě pobavil server The Sixth Axis, kde redaktora ta zpráva pravděpodobně dost vytočila, protože poslední věta článku zní:

Klik pro zvětšení (Středozem z vás bude chtít vyždímat prachy)


DALŠÍ

CGwillWin