Fotomód v GT Sport vypadá úžasně

Fotomód v GT Sport vypadá úžasně
13:12, 04.08.2017

Jednou z věcí, kterou nás od začátku vývoje GT Sport Polyphony krmí jsou krásné fotorealistické snímky aut v reálném prostředí. Samožejmě, že to nejsou záběry ze samotného hraní, ale jedná se o snímky ze specifického módu ve hře. Ten mód se jmenuje Scapes a díky PlayStation Access si jej můžeme prohlédnout do detailu.

Na videu vše popíší redaktoři tohoto Youtube kanálu, ale stručně pár podstatných informací. Scapes nabízí paletu "fotografií" na pozadí fotky. Zvolíte jednu a do ní zakomponujete auto/a. Tím, že hra přesně ví, kde je plocha a umístí auto správně vůči povrchu. Evidentně se jedná o fotografie, takže nepůjde ve Scapes rotovat pohledem, ale pouze měnit záběr. Že se nejedná pouze o fotku na pozadí značí i to, že hra má k dispozici komplet mapování jasů v okolí, takže stíny jsou přesné a odlesky od kapoty také. Je to něco co se používá v 3D renderingu (HDRI maps).

Co potěší člověka zajímajícího se o fotografii je, že nastavování parametrů snímku probíhá v reálných fotografických veličinách. Tudíž f-stops, shutter speed atd. Toto preferuji mnohem více, oproti nic neříkajícím parametrům, které používá například série Forza. Nastavení jsou opravdu bohatá a možností bude nepočítaně. Myslím, že každý závodní fanoušek bude mít od října dostatek obrázků na plochu.


DALŠÍ

CGwillWin