speciál
Ako je na tom Nintendo a homosexuáli?

Ako je na tom Nintendo a homosexuáli?
Ako je na tom Nintendo a homosexuáli?
09:47, 29.07.2017

Tento týždeň sme vám priniesli recenziu na zaujímavú exkluzivitu pre systém 3DS, ktorá nesie označenie Miitopia. Táto ťahová RPG, kde si hráč určí sám hlavné postavy pomocou Mii charakterov je špecifickým príkladom toho, ako náročné je v dnešnej dobe čokoľvek prezentovať pred miliónmi konzumentov. Aj keď som sa sám v danom teste ani slovíčkom nezmienil o nejakej narážke na partnerstvá rovnakých pohlaví (musel som sa skutočne držať), faktom ostáva, že Miitopia je jasným dôkazom toho, ako sa Nintendo snaží vyhovieť každému a zároveň ostať politicky korektným predávajúcim.

Pred rokmi sa na trh dostala podobná značka z ich dielne (Tomodachi Life), ktorá narazila na rôzne reakcie verejnosti, nech už to boli zástupcovia Gay komunity alebo opačný xenofobický element. Jedna strana sa pýtala, prečo nieje možnosť v spomínanej hre tvoriť páry medzi mužmi či ženami tak aby bolo jasne vidieť, o čo hráčom ide. No a druhá naopak už klasicky bila na poplach a hrozila žalobami. Nintendo si na rôzne petície evidentne najíma odborníkov a robí ich rozbori, keďže Miitopia je presne ten novátorský príklad, ako sa to dá všetko napraviť jednou hrou.

Klik pro zvětšení (Ako je na tom Nintendo a homosexuáli?)

Práve tu totižto môžete vytvárať hlboké a komplexné kamarátstva, ktoré síce nikdy opisom neprerastú do reálneho partnerského vzťahu, avšak grafikou a rôznymi ukazateľmi naznačujú prítomnosť lásky vo forme akú ju poznáme. Ak máte pár, ktorý dosiahne úrovne levelu 50, všetko jasne ukazuje na partnerstvo. Mii postavičky si síce nikdy nedajú v hre pusu, avšak reálne tvoria nerozlučnú dvojicu a je jedno či je to žena + žena alebo muž + muž. Nintendo si muselo dať obrovský pozor, aby do detailu prepracovalo vývoj vzťahov práve u Miitopie a myslím, že sa im to podarilo neskutočne podchytiť a zavrieť takpovediac pusu všetkým naokolo. Zaujímavé je rovnako, a to som pozoroval aj sám pri testovaní tohto titulu, že akonáhle majú dané charaktery vyšší level a dôjde u nich na nejaký konflikt, oveľa náročnejšie sa z neho dostáva, než pri nižšej úrovni.

No a teraz záverom mojej vlastnej úvahy, ako ste na tom vy osobne v tejto otázke? Vadí vám homosexuálny obsah v hrách alebo to neriešite?

Obsah tejto novinky čerpal informácie z časti zo serveru Destructoid, avšak názorová forma je striktným poznatkom autora.CGwillWin