ARMS toho ukázali opravdu hodně a lidé jsou hyped!

ARMS toho ukázali opravdu hodně a lidé jsou hyped!
08:07, 19.05.2017

Ano tohle není nejžhavější novinka, protože Nintendo Direct proběhl předevčírem, ale musel jsem si trochu utřídit dojmy z něj. Navíc mi to dalo výhodu toho, že vidím jak na to reagoval celý internet a je to velice zajímavé. Je totiž možné, že budeme za pár týdnů až měsíc muset spolknout hořkou pilulku toho, že jsme hru vůbec neodhadli. Naše dojmy ze Switch eventu vzhledem k ARMS byly jasné - nezajimavá gimmick hra s pohybovým ovládáním. Nyní po Directu mám trošku jiné pocity.

Nintendo na Directu věnovalo hodně prostoru postavám a jejich unikátním "rukavicím". Těch začíná být opravdu velké množství a kombinace budou opravdu zajímavé. Představené byly i poslední tři bojovníci - Byte and Barq, Kid Cobra a Twintelle. První je robotické duo policisty a jeho psa (řízený AI). Kid Cobra je hadí muž vykazující velkou rychlost. No a třetí Twintelle zbořila internet. Francouzská herečka nemá rukavice na rukou, ale na obřích copech vlasů, což samo o sobě je unikátní. Hráče však velmi zaujalo její pozadí a stala se absolutním hitem internetu.

Velmi zajímavé byla také ukázka připravovaných módů. Hoops nebudou o poražení nepřítele, ale naopak jeho chycení a prohození basketbalovým košem. Zní to šíleně a to je dobře. Skillshot je virtuální střelnice, kdy vyzkoušíte svou šikovnost s různými typy úderů k zničení terčů před vámi. Třetí asi nejzajímavější je mód 2na2, což hned ze hry dělá vhodnou party hru, protože využije čtyři hráče u jednoho Switche. A podle dojmů je spolupráce hráčů v týmu velmi důležitá.

Nově se ukázalo, že v arénách se budou objevovat také předměty, které dají celkem zajímavý důvod k tomu o ně bojovat. Od lékárniček po různé bomby, například EMP, které vyřadí na chvíli protivníkovi rukavice. Mimochodem důležitá věc je, že ačkoliv lidé jenž hru zkoušeli říkají, že pohybové ovládání je tu uděláno prostě správně. Tak hra nabídne všechny možné variace ovládání, které známe ze Switche, což je dobře. Pochybuji, že "try-hards" v Ranked Play se budou u toho potit s pohybovým ovládáním.

A když už jsem řekl Ranked Play, tak online komponenta bude nabízet dva hlavní body - Ranked a Party Mode. V hodnoceném bude hra omezená pouze na 1na1 a standardně budete výhrami stoupat a prohrami klesat ve svém hodnocení. Party Mode nabídne lobby až pro 20 hráčů, ale to má háček. Tohoto počtu docílíte pouze, když každý připojený Switch bude mít u sebe dva hráče, jedná se tedy o spojení max. 10 konzolí. V rámci jednoho lobby se bude spouštět více zápasů, takže nikdo nebude čekat až ostatní dobojují atd. Co se týče singlu, tak hra nabídne tzv. Grand Prix. Ta je obdobou klasického Arcade Mode ze všech starých bojovek. Celkem deset protivníků za sebou čeká na hráče a Nintendo stále tají finálního bosse. Zajímavé je, že tento mód půjde hrát ve dvou kooperativně.

ARMS budou kopírovat systém dodatečného obsahu jako mělo Splatoon na Wii U. Vše zdarma a postupně bude obsah přibývat. Co potěší, že my všichni nevěřící "Tomášové" budeme moci ARMS vyzkoušet na vlastní kůži bez nutnosti zakoupit hru. Global Testpunch jak Nintendo otevřenou betu pojmenovalo startuje už příští víkend a pak ještě jeden následující. Takže je na co se těšit. Já jsem opravdu velice zvědavý, protože mé přesvědčení o nezajímavé hře dostává velké trhliny a jsem si jistý, že v Japonsku tohle bude velký hit.


DALŠÍ

CGwillWin