recenze
Lego City Undercover

Lego City Undercover - recenze
Lego City Undercover - recenze
08:22, 13.04.2017

Poměrně nedávno jsme vám přinesli recenzi na titul LEGO Worlds a dnes tu máme další přírůstek do kostičkové série, tentokráte přepracované WiiU verze Lego City Undercover, která se bez nějak extra velkého humbuku přiřítila na současné konzole a PC. Jmenovitě si tak policejní dobrodružství mohou nyní kromě počítačů užít i hráči na PS4, XONE a Nintendo Switch. Jedná se jistě o pozitivní krok, tak se nyní pojďme podívat, jestli tím správným směrem a zdali se zážitek, který slavil úspěchy již v roce 2013 podařilo v důstojné podobě přenést i na aktuální herní platformy.

Klik pro zvětšení (Lego City Undercover - recenze)

Na správné straně zákona

Již od samého začátku se v herním světě, který jako první v sérii LEGO her využil zasazení do otevřeného světa, budou cítit jako ryby ve vodě fanoušci populárního GTA od Rockstaru. To je způsobeno především tím, že se stejně jako v této hře ocitáte v obrovském městě, kde si můžete dělat, co se vám zlíbí. Vaším hrdinou však není žádný vyvrhel, nýbrž policista, který již za svou kariéru vyřešil nejeden zapeklitý případ. Chase McCain se proslavil především zatčením zločince Rexe Furyho, který však, jak již to tak obvykle ve správných detektivkách bývá, uprchne z výkonu trestu a vaším úkolem je zamezit mu v páchání dalších neplech. A je nutno dodat, že prostoru vám ke všem aktivitám na této cestě bude dáno k dispozici skutečně dost.

Klik pro zvětšení (Lego City Undercover - recenze)

Ten umí to a ten zas tohle

Celý herní svět je již od samotného začátku otevřen, nicméně pouze postupem hrou si odemknete všechny způsoby cestování a převleků, díky kterým se dostanete, kam budete potřebovat. Ano, převleky, ty jsou hlavním tahounem celého titulu. Policista McCain totiž není vůbec žádný troškař a je schopen převtělit se do osmi různých „povolání“, přičemž každé z nich má různé způsoby využití. Pro ilustraci by se daly uvést situace, kdy potřebujete vypáčit zámek – přestrojíte se za zloděje a ejhle, zámek náporu vašeho páčidla příliš dlouho neodolá. Je nutno vyhodit něco do povětří? Od toho tu máme kostým horníka. Nebo byste radši využili teleport? Není problém, kosmonaut si s touto situací poradí oproti kupříkladu farmáři, který zase může vypěstovat kytku, po které vyšplháte na jinak nedostupná místa. Možností je zkrátka spousta a k úspěšnému průchodu je nutno je umně kombinovat. I proto tak samotný hlavní příběh budete hrát minimálně dvakrát za předpokladu, že budete chtít vyzobat všechny trofeje a bonusy, které vám umožní použít ve hře i nějaké další vychytávky. Kromě hlavní linky je samozřejmě k dispozici přehršel vedlejších aktivit od basketbalu, skákacích hradů a atrakcí v lunaparku, závodů, parkourových drah atd. Vyblbne se tu zkrátka každý, což je super a nezáleží na tom, kolik let vám zrovna je. Stejně skvěle se u hry bavím já, plníc jednotlivé mise, i synek, kterého baví spíše jezdit po městě, přebarvovat jednotlivé objekty či rubat nepřátele. Nebojte se, jak je u LEGO her zvykem, ani zde nejsou bitky nikterak brutální. Stačí párkrát se záporákem zatočit a jako třešničku na dortu mu omotat zápěstí slušivými náramky.

Klik pro zvětšení (Lego City Undercover - recenze)

Americký mišmaš

Samotné město je také velmi povedené. Když jsem se poprvé rozjel jedním ze 120 typů vozidel a jal se obdivovat jeho krásy, připadal jsem si jako známá Alenka. Z ostrůvku na mě shlížela Socha svobody, popjel jsem o něco dál a zahlédl důvěrně známou klikatou uličku, která je typickým znakem San Francisca. Za chvilku jsem byl na Time Square a když mě jedna z misí zavedla do ostrovní věznice Albatross, uvědomil jsem si, že jsem se skutečně nezbláznil. Město jako takové je opravdu kombinací mnoha amerických metropolí a ani venkov, kde budete moci narazit například na legendární Mount Rushmore na tom není jinak. Autoři tak vkusně spojili mnoho lokací do jedné a nutno říci, že je skutečně fajn se světem i jen tak nazdařbůh projíždět. Vozový park je poté poměrně rozsáhlý. Kromě klasických aut se budete moci projet vlakem, na kole, skateboardu, proletět se ve vrtulníku, zakrosit na motorce nebo načechrat vlny v nějakém z plavidel. Některé dopravní prostředky se vám poté otevřou při plnění hlavních misí, jiné zase budete muset vydřít v zábavných minihrách.

Klik pro zvětšení (Lego City Undercover - recenze)

Nesbíráš? Jako bys nebyl!

Na své si rozhodně přijdou i sběrači všeho možného, jelikož jen postaviček je tu tolik, kolik nespočítáte na všech svých prstech a ještě si k tomu přizvete kolegu. K tomu připočtěme již klasické zlaté kostky, kterých je nyní úctyhodných 450 a v neposlední řadě i červené, které vám pomohou odemknout nějaké ty cheaty a bonusy. Mluvíme tu skutečně o stovkách předmětů, což dokáže už solidně zamávat s herní dobou, vezmeme-liv v potaz, že na konec příběhu se dostanete za zhruba 15 hodin. Oproti klasické měně v podobě penízků, které v sérii sbíráme už od nepaměti, máme nyní nově pod svými křídly celkem dvě platidla. Kromě peněz jsou to i kostky, které získáváte z rozbitých objektů či při nalezení duhových kostek. Zatímco penízky slouží k odemykání nových postav a vozidel, kostky využijete při stavbě nových budov na speciálních platformách, určených k tomuto účelu. V souvislosti s těmito kostičkami jsem jednou narazil na problém během plnění příbehové mise, kdy pro úspěšné dokončení bylo nutno postavit monument, na který jsem momentálně neměl dostatek, tudíž nezbývalo než misi přerušit, kostky „vydělat“ a vrátit se zpět.

Klik pro zvětšení (Lego City Undercover - recenze)

Technicky vzato

Jak jsme si již mohli zvyknout u ostatních her z tohoto univerza, i zde můžeme zažít zábavné parafráze ať už na filmy, hry či známé hlášky. Oproti ostatním titulům LEGO se konečně i na ostatních platformách dočkáme namluvených postaviček a ne jen klasického huhlání, které mě již vcelku prudilo. Panďuláci tak nyní hovoří plynulou angličtinou, která solidně dokresluje to, že hra má i nějaký ten příběh, který byl pochopitelně vytvořen přímo pro její potřeby, jelikož nevychází z žádné filmové předlohy. Technická stránka hry je na tom, alespoň na mnou testované PS4 verzi, kterou jsem hrál na konzoli PS4 Pro, velmi dobře. Nezaznamenal jsem žádné zásadní nedostatky, kromě klasicky neposedné kamery, která v některých „úrovních“ zajížděla za objekty a neviděl jsem tak prakticky nic. To se však titulu rozhodně dá odpustit, jelikož se nikdy nejednalo o dlouhodobý stav. Za celou dobu jsem měl tu čest pouze s jednou úsměvnou situací, týkající se AI mého počítačem řízeného společníka, který se zasekl v cestě a musel jsem kvůli němu celou misi dělat znovu. Když už jsme u těch společníků, oproti staré WiiU verzi si nyní můžete celou hru projít i s vaším kamarádem v rámci lokálního kooperativního režimu, díky čemuž se hra stává opět o něco zábavnější.

Klik pro zvětšení (Lego City Undercover - recenze)

Tak jak to vidíme?

Oproti zažitým stereotypům LEGO her se tak nyní můžeme všichni vrhnout do otevřeného světa, ve kterém je stále co dělat, sbírat, stavět a plnit. Jedná se skutečně o velmi povedenou herní záležitost, kterou by neměl minout žádný z fanoušků žánru a kdo měl pocit, že Lego Worlds bylo na jeho vkus už příliš volné pískoviště, vřele doporučujeme konverzi Lego City Undercover minimálně vyzkoušet. Díky síle nových konzolí je na hru navíc i mnohem lepší pohled, takže se vady na kráse hledají skutečně složitě. A teď už dost! Omlouvám se, ale už se musím vrátit do kostičkované Ameriky, povinnosti volají.Za poskytnutí hry děkujeme společnosti Cenega

Klik pro zvětšení (Lego City Undercover - recenze)

Recenzovaná verze: PS4 Pro

PC hry pro vás testujeme na sestavě LYNX

Klik pro zvětšení (Lego City Undercover - recenze)

SUPER
90%
CZECHGAMER
Absolutní volnost, spousta aktivit a obrovská porce zábavy. To vše vám dá LEGO City Undercover k dispozici!
CGwillWin