recenze
Mafia III Přidej, Kotě!

Mafia III Přidej, Kotě! - recenze
Mafia III Přidej, Kotě! - recenze
11:57, 18.04.2017

V dnešní recenzi se zaměříme na první z příběhových rozšíření do hry Mafia III s podtitulem Přidej, kotě! Pravdou je, že samotná hra byla nejen v našich končinách přijata celkem vlažně, za což mohla především repetitivnost příběhových i vedlejších misí, ve kteréch se neustále opakovaly stejné herní mechanizmy. To by mohli autoři v DLC napravit, co říkáte? Pojďme se tedy podívat, jestli se jim podařilo základní hru někam posunout.

Klik pro zvětšení (Mafia III Přidej, Kotě! - recenze)

Hlas a jeho dcera
 

Cesta do rozšíření není vázaná na dokončení základního příběhu, takže se do plnění nových misí lze vrhnout i během prvního průchodu hrou. Základem je mít splněno setkání s lídry všech tří základních frakcí, po kterém se již odemče počáteční bod nového dobrodružství. V něm se rozjedete za Hlasem, který vás požádá o nastolení pořádku v nedalekém městečku Sinclair Parish. Hlavním záporákem je tentokráte dosti podivná figurka šerifa Slima, který se s tím vůbec nemaže a každého, kdo má o něco tmavší odstín pleti, neváhá bez milosti odbouchnout. O těchto prohřešcích proti lidským právům se všeobecně samosebou ví a proti šerifovi je vzneseno obvinění. Hlavním problémem však je, že všichni, kteří se rozhodnout Slima usvědčit, zničehonic náhle zmizí. Je tak na Lincolnovi, aby se vydal situaci pořešit i s pomocí Roxy, dcery tajemného Hlasu. Příběh tak není zrovna na Oscara, nicméně důležité je vždy zpracování a samozřejmě mise, které mají tu moc udržet hráčovu pozornost. A nutno říci, to se v novém přídavku skutečně daří.

 Klik pro zvětšení (Mafia III Přidej, Kotě! - recenze)

Hlavně nezpomalovat

První věci, které si v DLC všimnete je mnohem otravnější a všudypřítomná policie. Jelikož Slim není v Sinclair Parish rozhodně jediným rasistou, tak po vás při byť sebemenším kontaktu zaútočí všichni policisté v okolí. S tím souvisí i inovovaný prvek hry, a to jsou automobilové honičky. Ty jsou nyní mnohem akčnější a zároveň u nich přibyla i možnost zpomalení času, tak si místy budete moci připadat jak v některém z holywoodských trháků. Navíc lze využívat několik typů šikovně rozmístěných pastí, do kterých když ve správný okamžik střelíte, setřesete pronásledovatele jako nic. Vysypat na ně můžete například sudy či klády dřeva z valníku, což je jistě příjemným zpestřením. Další vychytávkou je schopnost vyhazovat výbušniny za jízdy z auta, čímž dokážete nepřátelům také znepříjemnit jejich cíl nebo také lze pokládat miny, které vybuchnou jakmile se k nim někdo přiblíží. Jednou z nepříliš vábných vlastností celé hry je pak doskakování objektů, které vám dokáže solidně zavařit, proháníte-li se s vaší károu po poli ve snaze ujet stíhajícím policajtům. Sem tam se totiž zjeví i nepřekonatelná bariéra tam, kde byste ji vůbec nečekali a posléze teprve doskočí její textura. Nic, oč bych při frenetické honičce stál.

Klik pro zvětšení (Mafia III Přidej, Kotě! - recenze)

Za dost peněz střídmě muziky

Co se herní náplně a misí týče, je na tom přídavek, jak již bylo řečeno, skutečně slušně. Každá mise je jiná a budete moci využít všech mechanik k jejich úspěšnému splnění. Nejedná se tak o balík deseti úkolů jako přes kopírák, jako je tomu u většiny titulů, odehrávajících se v otevřeném světě. Užijete si i přes převažující porci akce i nějaký ten stealth a sem tam je přítomen i lehce rozvinutější příběh jednotlivých postav. Pravdou je, že v případě, kdy vás při plnění doprovází Roxy, nebyla by na škodu lehce vyšší AI vaší parťačky, ale nejedná se o nic, co by se nedalo přežít. Co však již citelné je, je délka celého příběhu. Byl jsem značně překvapen, že když jsem spouštěl poslední úkol (o kterém jsem netušil, že je poslední), měl jsem za sebou zhruba hodinku a třičtvrtě. To je za cenu, kterou si autoři za DLC účtují, poměrně dost málo. Aby to však nevypadalo tak okatě, byla přidána aktivita bylinkářství. Samosebou, název zní velmi honosně, jedná se však o pěstování marihuany s poměrně sofistikovaným modelem, kdy je vaším úkolem nejen trávu sázet, ale i křížit, sklízet a logicky i distribuovat. Problémem této aktivity je však její dlouhé trvání, kdy musíte čekat prakticky u všech kroků, co že je nuda. Můžete samozřejmě v mezičase plnit ještě úkoly ze základní hry, ale máte-li již vše hotovo, tak již nezbývá než čekat, což rozhodně žádná zábava není.

Klik pro zvětšení (Mafia III Přidej, Kotě! - recenze)

Kvalitnější než základ

DLC Přidej kotě bych osobně zhodnotil jako povedený přídavek do poměrně složitě přijatého titulu, jakým Mafia III bezesporu je. Herní náplň se vydala tou správnou cestou a nebýt krátké doby, kterou v Sinclair Parish strávíte, mohlo to být ještě lepší. Každopádně, kdyby vývojáři vtěsnali do hlavní hry podobně variabilní mise, mohla i tato část dopadnout o mnoho lépe.Za poskytnutí hry děkujeme společnosti Cenega

Klik pro zvětšení (Mafia III Přidej, Kotě! - recenze)

Recenzovaná verze: PS4

PC hry pro vás testujeme na sestavě LYNX

Klik pro zvětšení (Mafia III Přidej, Kotě! - recenze)

DOBRÉ
75%
CZECHGAMER
Příběhové rozšíření přinášející svěží vítr do Mafie v podobě nových prvků. Bohužel se jedná o vcelku dosti krátkou záležitost.

CGwillWin