Koľko celkovo predal Zaklínač? [CzechGamer]

Koľko celkovo predal Zaklínač?

Koľko celkovo predal Zaklínač?
17:30, 30.03.2017

Poľská spoločnosť CD Projekt RED spravila svojho času naozaj dobrý obchod, keď kúpila práva na univerzum Wiedzmina od jeho skeptického autora takpovediac za jednu rundu piva, a dokázala z nich vyčarovať trojdielnu ságu s otvoreným koncom, ktorá v súčasnosti definuje dokonalosť v RPG žánre.

The Witcher je jednoducho fenomén a ako taký si zaslúži aj vysoké čísla predajnosti. Poliaci dnes publikovali výsledky svojej firmy, čítajúce čísla do konca roku 2016 a s úsmevom na tvári sa tak môžu pochváliť celému svetu. Všetky tri časti tejto IP spolu totižto dokázali predať cez 25 miliónov kusov! Tretí zaklínač bol logicky vyvrcholením celej série a dokázal jeho autorom priniesť astronomický zisk cez miliardu poľských zlotých.

Zaklínač ale ešte nepovedal svoje posledné slovo, čoskoro sa začne svetom šíriť Gwent: The Witcher Card Game a nedávno bolo potvrdené, že aj keď Geralt už má definitívne svoje meče zavesené na klinci, máme tu veľa potencionálnych hrdinov, ktorý by mohli napísať ďalšie a ďalšie časti úžasného univerza Wiedzmin.


DALŠÍ

CGwillWin