PewDiePie prišiel o sponzorov

PewDiePie prišiel o sponzorov
09:39, 16.02.2017

Internetom posledných dní rezonujú dve ikony. Jedna je akýsi podivný fialový vták v tvare rachitického kohúta a druhá sa týka najpopulárnejšieho Youtubera všetkých čias. PewDiePie občianskym menom Felix Arvid Ulf Kjellberg, sa doteraz tešil obrovskej sledovanosti a jeho YT kanál generoval čísla, z ktorých by sa zatočila hlava nejednému matematikovi. Felix však vždy balancoval na hrane ostrejšieho humoru a vkusu. Niektorého jeho vystúpenia boli na jednu stranu tak detinské, že by sa za ne museli hanbiť aj v materskej škole a druhé zase cielili na úplne iný kontinent konečného spotrebiteľa.

Tá druhá sorta ostrejšieho humoru ho práve pred pár dňami dosť zarezala, keďže prišiel o spoluprácu so značkou Disney a Youtube mu zrušili prémiové reklamy na jeho kanále. Z nich mal logicky veľký prísun financií, ale čoho to bol výsledok? Jeden z jeho programov, ktorý mal byť striktne o zábave, sa už viackrát ocitol v akejsi šedej zóne a posledný diel, kde Felix zaplatil pár dolárov chudobným chlapcom z Afriky aby zdvihli nad hlavou nápis "Death to all Jews", bol poslednou kvapkou pre koncern Disney.

Klik pro zvětšení (PewDiePie prišiel o sponzorov)

Jeho následné ospravedlnenie sa už minulo akýmkoľvek výsledkom a Disney mu zrušil jeho populárny program a prestal s ním akokoľvek komunikovať. Samozrejme, že jeho kanál na YT beží ďalej bez zmien, avšak táto negatívna reklama sa napríklad prejavila u striktne rasistickej stránky, ktorá si svoj názov zmenila na "The world’s #1 PewDiePie fansite" a to mu nijako určite nepomohlo.


DALŠÍ

CGwillWin