PlayStation Now se dost omezí

PlayStation Now se dost omezí
08:21, 16.02.2017

Sice služba PlayStation Now se ještě ani k nám nedostala a už bude mírně omezená. Now nabízí možnost streamovat starší hry ze serverů Sony (hra běží na serveru a vám jde pouze obraz). Výhodou toho řešení (mezi mraky nevýhod) bylo v první řadě to, že si PlayStation hry budou moci užít i ostatní - nejen majitelé PS4.

To se stane letos minulostí a od 15. srpna/augusta bude služba omezená pouze na PS4 a PC. Což znamená, že odstřihnuty budou PS3, PS Vita a PS TV. A tím to nekončí, zajímavou volbou bylo také to, že hry lze spustit i na vybraných chytrých TV a to také padá. Všechny modely Sony Bravia a modely od Samsungu také přestanou být podporovány, včetně blu-ray přehrávačů od Sony.

Sony to vysvětluje tím, že usoudili, že bude lepší se zaměřit pouze na PS4 a PC. Což je mírně zvláštní, protože údržba samotných klientských aplikací rozhodně není to nejnákladnější na této službě. Spíše si myslím, že služba nenašla dostatečný počet zákazníků obecně. Uvidíme jak bude budoucnost PS Now vypadat, protože nyní to moc růžově nevypadá.


DALŠÍ

CGwillWin