osobnost
Gabe Newell veril PSP, myslel si, že zničí DS na celej čiare

Gabe Newell veril PSP, myslel si, že zničí DS na celej čiare
07:33, 15.02.2017

Gabe Newell (majster Steam a nikdy nevydaný Half-Life 3), sa v poslednej dobe rád vyjadruje k rôznym témam a po tom čo roky nereagoval vecne na žiadne podstatné otázky, sa razom pustil do diskusie s takmer každým. Aktuálne spomína na minulú generáciu handheldov, v ktorej bol sám angažovaný ako herný producent. Svojho času totižto veril, že PSP definitívne položí Nintendo na kolená a zadupe ich GameBoy éru pod zem. Nasleduje citácia:

"Osobne som si myslel, že DS bola tak trocha hlúpa konzolka. Myslel som, že Sony sa chystá rozdrviť Nintendo v tejto generácii vreckových zariadení. Bol som zjavne však úplne mimo. Nemal som pracovať na ničom okolo PSP. Nemal som sa snažil navrhnúť pre neho nejaké hry. DS jasne dominovalo tej generácii a to s prehľadom. Prvýkrát keď som potom skúšal Wii Sports, bol som rád. Myslel som koľko potenciálu je v novej konzole Wii. Ale ukázalo sa, že Wii Sports bol do značnej miery pribití na mieste a ďalej sa už Nintendo neposunulo."

Z toho nám plynie, že Gabe by sa ako herný analytik moc neuživil, aj keď s ohľadom na takého Michaela Pachtera si poviete, že takú robotu môže vykonávať snáď úplne každý.


DALŠÍ

CGwillWin