Herné hodinky od Atari vybrali potrebné peniaze

Herné hodinky od Atari vybrali potrebné peniaze
09:32, 14.02.2017

O pripravovanom projekte Gameband spoločnosti Atari sme vás už dávnejšie informovali v súvislosti s prekvapivým pokusom tejto legendárnej firmy, priniesť na trh skutočné herné hodinky. Kickstarter kampaň sa rozbehla minulý týždeň a do dnes sa podarilo vyzbierať cez 160 000 dolárov, čím sa pôvodná požiadavky Atari už viac ako zdvojnásobila. Do konca kampane navyše ostáva celý mesiac a tak výsledná suma bude ešte oveľa vyššia. Prečo si však investori z radov bežných ľudí myslia, že práve Atari prelomí neúspech všetkých smart watch zariadení, ktoré doteraz uzreli svetlo sveta?

Klik pro zvětšení (Herné hodinky od Atari vybrali potrebné peniaze)

V prvom rade je marketing tohto zariadenia postavený na širokej škále zaujímavých hier, ktoré by boli potencionálne životaschopné aj na vašom zápästí. Atari spolupracuje s mnohými vývojármi a jednou z potvrdený hier je napríklad Terraria. Ja osobne si moc neviem predstaviť ako sa bude práve takáto komplexná značka hrať v tak obmedzenom prostredí ale nechám sa rád prekvapiť. Cieľom Atari je v prvom rade prinášať zaujímavé minihry, ktoré sa budú odlišovať od konkurencie v podobe telefónov a tabletov. Gameband bude možné vylepšiť pomocou micro SD kariet a samozrejme jeho hlavnou funkciou bude plynulý prechod z klasických hodiniek do hernej konzoly. Podľa slov vývojárov sa im ich produkt podaril úspešne prepojiť s Minecraftom, kde bolo možné si dokonca ukladať vlastné svety.

Hodinky sú vybavené AMOLED displejom o rozmere 1,6 palca a poháňané Wear 2100 procesorom Snapdragon Wualcomm (rovnaký motor môžete nájsť aj u hodiniek značky Michael Kors a Asus), 512 MB RAM a 4 GB ROM. K dispozícii je tiež celá rada senzorov okrem GPS alebo merania tlaku a samozrejmosťou sú potom rozhrania 802.11 b / g / n Wi-Fi a Bluetooth 4.2. Hodinky majú batériu s výkonom 400 mAh, čo je o niečo väčšia baterka než sa dáva do Samsung Gear S3 a o dosť väčšia než by ste našli v Apple Watch.

Klik pro zvětšení (Herné hodinky od Atari vybrali potrebné peniaze)

Celé to potom beží na operačnom systéme Android Marshmallow 6.0.01, ktorý bude podporovať zbierku aplikácií ako kalendár, kontakty, telefónny kominkátor, počasie, hudobný prehrávač, hlasové ovládanie, alarm a Store na nákup hier/aplikácií. Ak máte chuť tento projekt držať medzi prvými v rukách, nieje nič jednoduchšie než investovať do jeho vývoja.


DALŠÍ

CGwillWin