hw
Nintendo WiiU hry si užijete aj v 4K

Nintendo WiiU hry si užijete aj v 4K
10:33, 11.01.2017

Musím sa smiať nad týmto paradoxom súčasnej hernej scény. Nintendo WiiU je síce už definitívne pochované a aj keď naň za pár mesiacov dorazí nová Zelda, nevykope ju to z hrobu ani náhodou. Táto platforma v predajnosti prepadla a je na tom horšie než GameCube či N64, teda donedávna ešte veľké chyby v marketingu Big "N". Teraz ale k veci.

Trend súčasného vývoja herných zariadení a hier celkovo, tlačí na vyššie štandardy zobrazovania a teda väčšie rozlíšenie. Pojem 4K (často mylne prezentovaný za účelom zisku) lieta vzduchom hore dole a také SONY muselo na tento trend reagovať vydaním akej takej záplaty s PS4 Pro. Microsoft chystá projekt Scorpio a Nintendo? To ide zase svojou cestou s hybridom Switch.

Ten ale nebude mať logicky výkon na nejaké 4K pokusy, čo ale neznamená že si nemôžete užiť nejakú tú exkluzivitu aj v tomto rozlíšení. Vďaka PC emulátoru s názvom Cemu sa môže ponuka WiiU hier pochváliť 4K prívlastkom, ako dokazuje video nižšie. Super Mario 3D World vo vysokom štandarde vyzerá skutočne nádherne.

DALŠÍ

CGwillWin