Platinum Games o zrušení Scalebound

Platinum Games o zrušení Scalebound
10:02, 11.01.2017

Od včera už vieme, že nádejne vyzerajúca akčná RPG Scalebound bola oficiálne zrušená a jej vývoj ukončený. Padla tak veľká exkluzivita MS rovno na hubu roku 2017 a veľa fanúšikov, ktorým sa tento projekt z prezentovaných materiálov páčil, sa pýtalo prečo.

MS celé svoje rozhodnutie označil za ťažké ale veria, že to bol správny krok pre hráčov ako takých. Vývoj vraj meškal a spoločnosť Platinum Games si dala dovolenku vtedy, kedy naopak mali tvrdo makať a snažiť sa uspokojiť svojho investora. Myslím, že tu kosa narazila na kameň v štýle US požiadaviek a JP školy. Nech je ako je, dnes sa konečne k danej veci vyjadrilo aj populárne Platinum a ich vysvetlenie celej situácie je vedené v PR formulke:

Je nám ľúto ale musíme potvrdiť že dňa 9. januára 2017, Microsoft Studios oznámilo zrušenie Scalebound. Sme veľmi sklamaní celou situáciou, že to skončilo týmto spôsobom, najmä preto, že veľa našich fanúšikov sa tešilo na Scalebound, rovnako ako my.

Do budúcnosti sa budeme snažiť, aby sme aj naďalej poskytovali vysoko kvalitné hry pre vás, počnúc NieR: Automata v marci, a vrátane podobných produktov ako Granblue Fantasy Project Re:Link a Lost Order. Budeme tvrdo pracovať na splnení vašich očakávaní a tešíme sa na vašu ďalšiu podporu!

Toto uviedol prezident Platinum Games, Kenichi Sato.

DALŠÍ

CGwillWin