CD Projekt dostal milióny eur od poľskej vlády

CD Projekt dostal milióny eur od poľskej vlády
16:17, 19.12.2016

Nebudeme sa tu asi musieť dohadovať o tom aká krajina je z celého sveta (po boku japonska) v súčasnosti najviac spätá s videohernou zábavou. Pre Poľsko sú hry rovnako dôležité ako viera a v tomto duchu sú si toho vedomí aj samotný politici, v súvislosti s rastúcimi ziskami okolo moderného turizmu.

Aj preto sa v tejto krajine opäť rozdávali milióny eur na rozvoj videohier pod záštitou programu GameINN. Celkovo tak bolo prerozdelených viac ako 43 miliónov eur a tie putovali do rôznych väčších či menších spoločností. Pre nás je asi najdôležitejšie vedieť, že opäť došiel na rad milovaný CD Projekt a teda odmena za doterajšiu výbornú prácu s knižnou sériou Wiedzmin, ktorá im a aj Poľsku, zabezpečila slávu po celom svete.

CD Projekt dostal zo spomínaného balíku najviac a to celkom 7 miliónov eur, ktoré môže rozdeliť na vývoj ich súčasného projektu Cyberpunk 2077 a ešte neohlásenej novej hry. Samotný grand bude slúžiť na vývoj rôznych aspektov v hrách budúcnosti tejto firmy ako je napríklad plynulý prechod do schémy multiplayeru či komplexný systém života pre veľké mestá v reálnom čase. Tieto peniaze budú teda využité v prospech zlepšenia kvality hier a možno už práve hráči Cyberpunku docenia investície poľskej vlády, nech už to robila z akéhokoľvek zištného dôvodu.


DALŠÍ

CGwillWin