Nová Zelda sa nakoniec nedostane na WiiU? (update)

Nová Zelda sa nakoniec nedostane na WiiU? (update)
09:53, 17.12.2016

The Legend of Zelda: Breath of the Wild nieje vôbec náhodou v rôznych štatistikách po celom svete považovaná za najočakávanejšiu hru súčasnosti. Je však paradoxom, že sa môže stať definitívne poslednou ranou do tváre neúspechu konzole WiiU, ktorú mala svojho času zachrániť z prepadliska dejín.

Breath of the Wild bola prvýkrát oznámená ešte v roku 2013 ako exkluzivita pre Nintendo WiiU a na trh sa mala dostať ešte v minulom roku. Vývoj nového konceptu, ktorý je premiérou pre túto slávnu IP, sa však neočakávane začal naťahovať a dnes už vieme, že samotná hra by mala doraziť na trh až v polovici roku 2017 a teda niekoľko mesiacov po štarte novej konzole Switch.

Aktuálne sa z japonska vynoril rumor okolo údajného zrušenia verzie pre WiiU a plného sústredenia na vydanie pre Switch. Tento krok by bol jednak historickým mílnikom v zmysle existencie Nintendo konzole, ktorá nedokázala dať svetu regulárnu novú Zeldu a zároveň uznaním samotného Big "N", o pohrebe ich prepadáku s písmenom U. Uvidíme do akej miery sa táto špekulácia zakladá na pravde, každopádne ja osobne si trúfam povedať, že by to z pohľadu marketingu bol správny krok, nalákať všetkých milovníkov Linka na Switch, avšak čo tie milióny hráčov, ktorých kúpa WiiU bola založená len na sľube vydania novej časti Zelda série?!

Klik pro zvětšení (Nová Zelda sa nakoniec nedostane na WiiU? (update))

update: išlo len o dobre zahraný vtip, ku ktorému sa priznal samotný autor ;)

DALŠÍ

CGwillWin