hw
recenze
Trust GXT 322 - dobrý headset za rozumnou cenu

Trust GXT 322 - dobrý headset za rozumnou cenu
Trust GXT 322 - dobrý headset za rozumnou cenu
07:15, 12.06.2016

Tak dnes pro vás máme jednu libůstku, kterou ocení všichni hráči. Nevím jak vy, ale já už notně potřeboval upgrade sluchadel. Můj prastarý headset už má své roky slávy za sebou. Váha asi taková, že po pár hodinách na hlavě vám přijde, že vypadáte jako náš prezident ve slabší chvilce, no koženkové náušníky taky nebyly úplně dobrá volba do letních teplých dnů a nocí. Dostal se nám do rukou tedy jeden z novějších počinů od firmy Trust. Konkrétně se jedná o sluchátka Trust GXT 322. Samozřejmě si své dojmy nehodlám nechat pouze pro sebe, ale podělím se s vámi o svoji zkušenost s tímto produktem.Jakmile se mi dostala krabice do rukou, měl jsem nutkání ji hned rozbalit. Musel jsem ale odolat vábení a počkat až domů. No co budu povídat, jakmile jsem dorazil dom, sluchátka byli venku ještě dřív, než jsem si sundal boty. Balení samo o sobě působí líbivým dojmem. Sluchátka jsou dostupná ve třech provedeních, černá (které mám), zeleno černá kamufláž a bílá. Co vás při rozbalení na první pohled asi zaujme je provedení. Sluchátka působí celkem masivním dojmem. Trochu jsem měl zpočátku strach, že budou opět ne zrovna lehká. Jakmile ale sluchátka uchopíte, zjistíte, že jsou až skoro neuvěřitelně lehká. To mě velice potěšilo, ale i trochu způsobilo obavy o jejich odolnosti. V tomto ohledu jsem ale za dobu používání nepocítil žádné vrzání, skřípaní či podobné neduhy. Takže jednoznačně palec nahoru.

Klik pro zvětšení (Trust GXT 322 - dobrý headset za rozumnou cenu)

Design zaměřený na hráče je tu znát. Ostré hrany a agresivní vzhled budí respekt a určitou touhu hned ozkoušet kvalitu. Sluchátka jsem zkoušel na různých hrách, ale asi největší rozdíl oproti mé 2.1 soustavě jsem poznal v Armě 3. Hned bylo snazší určit, odkud na vás střílí, či že vedle vás dopadl granát. Celkově lepší pocit z jemných zvuků, které mnohdy znamenají rozdíl mezi životem a smrtí. Mikrofon je polohovací, to sice přináší své klady, ale i zápory. Mikrofon tak neschováte do sluchátek, nýbrž ho ohnete nahoru. Obecně ale kvalita zvuku v mikrofonu je dobrá. Zpočátku mi sice kolegové na Teamspeaku říkali, že mě špatně slyší, ale chyba byla u mě, protože jsem měl input stažen na 50%.

Klik pro zvětšení (Trust GXT 322 - dobrý headset za rozumnou cenu)

Jako rozhodně kladnou stránku tohoto headsetu považuji sluchátka a jejich náušníky ze síťoviny, které jsou naprosto komfortní. Poměrně dobře redukují hluk okolí aby jste mohli plně vnímat zvuky, které zrovna vnímat potřebujete a chcete. Z mého pohledu basy a výšky sluchátka zvládají velice dobře, ale nejsem žádný muzikofil. Ostatně toto jsou především sluchátka pro hráče. Ovládání hlasitosti je na zadní spodní straně levého sluchátka a na horní straně máte k dispozici přepínač na vypnutí mikrofonu. Další vychytávka je pletený kabel o délce 2 metry, který oceníte kvůli velmi nízké tendenci se zamotat či zasukovat. Sluchátka se připojují k PC pomocí dvou 3.5 jacků, jeden pro vstup z mikrofonu, druhy pro vystup do sluchátek. Velice potěšující je redukce na tyto dva konektory, která z nich udělá jeden. Toto řešení vám dovolí propojit sluchátka s telefonem či jinými zařízeními.

Klik pro zvětšení (Trust GXT 322 - dobrý headset za rozumnou cenu)

Trust GXT 322 jsou jednoznačně dobrou volbou, pokud hledáte sluchátka, která mají solidní výkon, pěkný dravý design a zároveň i příjemnou cenu. Cena se totiž v současnosti pohybuje okolo 1000,- korun. Navíc při používání s konzolemi tuto soupravu jednoduše zapojte do herního ovladače (XBOX ONE vyžaduje ovladač verze 2015).

Za poskytnutí headsetu na recenzi děkujeme společnosti Grunex

Klik pro zvětšení (Trust GXT 322 - dobrý headset za rozumnou cenu)


CGwillWin