akce
report
Game Access 2016

Game Access 2016
Game Access 2016
07:16, 28.04.2016

Minulý týden jsme měli možnost zúčastnit se jedné ze zajímavých akcí, které se konají v naší domovině. Mezinárodní konference Game Access, která se konala v Brně, je přehlídkou talentů, firem a studentských projektů z herního průmyslu.

Klik pro zvětšení (Game Access 2016)

Akce byla rozvržena do dvou dní (já se účastnil bohužel pouze pátku) a tak bylo neustále na co koukat. Hned po vstupu na akci mě zaujal úvodní prostor. Zde totiž bylo vystaveno mnoho projektů, respektive her a dalších zajímavostí. Nejen že se vám tak dostalo prvního pohledu na některé neznámé, přesto působivé a mnohdy originální projekty, ale mohli jste si hry i vyzkoušet a poslechnout rady přímo od tvůrců. Zastoupení bylo velmi široké. Zmíním alespoň některé tituly, jako Novus Inceptio, Layers of Fear nebo Planet Nomads. Celkový výčet by byl podstatně rozsáhlejší.

Osobně jsem se ale nejvíce těšil na přednášky. Každá z nich trvala téměř hodinu, s výjimkou ke konci dne, kdy se prozíravě zkrátily na půlhodinové. Notně mi to připomnělo studentská léta. Některé přednášky jsem sabotoval, zatímco jiné jsem hltal do posledního dechu. Mnohdy se totiž dozvíte neuvěřitelné příběhy a lecjaké zajímavosti. Například se mi vryla do paměti velice poutavá přednáška od Jaroslava Becka na téma herních trailerů. Tento skladatel a zakladatel Epic Music Production pracoval například na traileru k Starcraft 2 Legacy of Void nebo Overwatch.

Klik pro zvětšení (Game Access 2016)

Jistě si dokážete představit, že celý den na takové akci je velmi vyčerpávající, proto jsem si tu a tam odskočil ven na čerstvý vzduch a kouřovou. Zde se dalo alespoň trochu klidněji popovídat s účastníky konference. Občerstvení bylo zařízeno bravurně, voda, káva, ovoce, francouzské bagety, no hlady nebo žízní byste určitě neumřeli. Celá akce se nesla ve velice příjemném a přátelském duchu, proto se už těším na další ročník. Rozhodně stojí za to se zúčastnit, minimálně proto, že dostanete možnost si promluvit s vývojáři, či si vyslechnout i pro obyčejné lidi spoustu zajímavých přednášek. Jo abych nezapomněl, je tu menší omezení, většinou budete potřebovat ke komunikaci angličtinu.

Na závěr mám pro vás ještě několik shrnujících informací o konferenci.

Konference se účastnilo přes 450 lidí ze 100 různých společností. V zastoupení byly země Česká republika, Slovensko, Polsko, Estonsko, Maďarsko, Rakousko, Dánsko, Kypr, Finsko, Švédsko, Francie, Rusko, Ukrajina, Bělorusko a dokonce Argentina!

Klik pro zvětšení (Game Access 2016)

Proběhlo 29 přednášek, rozdělených do dvou místností. Přítomny byly následující společnosti: Remedy Entertainment, Bloober Team, Madfinger Games, Bohemia Interactive, Epic Music Productions, Pixel Federation, Trickster Arts, Amazon Appstore, KAATO Gaming/Invest in Finland, Stugan, Wooga, Gamajun Games, NVIDIA, Keen Software House, CBE Software, Dreadlocks, Grip Digital, Telehorse, Silicon Jelly, Geewa and Riotloc

Na 40 týmů se předvedlo své projekty, z čehož bylo 10 studentských. A výsledky veřejného hlasování byly následující.

Nejelpší hratelnost
• Chameleon Run by Hyperbolic Magnetism
• BLACKHOLE by FiolaSoft Studio
• Layers of Fear, Bloober Team SA
Nejlepší grafika
• Novus Inceptio by McMagic Productions
• Planet Nomads by Craneballs
• Chameleon Run by Hyperbolic Magnetism
Nejlepší studentský projekt
• Ghostory by FI MUNI
• Time Lapsus by MFF UK
• Sheep Protector by FI MUNI
Volba účastníků
• Planet Nomads, Craneballs
• Vaporum, Fatbot Games Ltd.
• Above the Сlouds by S.C. Creartscape Teh S.R.L.

CGwillWin