hw
recenze
SteelSeries Rival 700: multibarevný šílenec

SteelSeries Rival 700: multibarevný šílenec - recenze
SteelSeries Rival 700: multibarevný šílenec - recenze
07:30, 02.04.2016

Opravdu dobře se dívá na spousty těch nových herních periferií všemožných značek – od A4Tech, Logitech, Genius, Razer, případně SteelSeries, a daleko více. Když si vzpomenu na myš u našeho prvního rodinného počítače, byla barvy takové té myší šedi (nebo vojenské ocelové šedi?), měla dvě tlačítka pro ukazovák a prostředník a kolečko. Nic víc, nic míň.

Stačí pár let a myši vypadají jako nějaké futuristické zbraně. Změnil se tvar, velikost, barevnost, počet tlačítek, zkrátka byly překopány skoro na všech frontách.To by bylo k menšímu úvodu a zavzpomínání si na minulost asi všechno a vrhneme se na to podstatné – SteelSeries Rival 700.

Klik pro zvětšení (SteelSeries Rival 700: multibarevný šílenec - recenze)

Barevné jak po houbičkách

Čím Rival 700 na první pohled jistě zaujme, je designová propracovanost. Když se na ni podíváte zblízka, zjistíte, že je to fakt kočka. Jak je už u myší od Steelseries zvykem, u zadní části na vás bude čekat logo svítící všemi možnými barvami. V nastavení si můžete upravit prodlevu problikávání, barevné spektrum, zkrátka si můžete vyhrát.

Zajímavou novinkou je malinký displej naproti palci, který vám umožňuje zobrazit si na něm takřka cokoliv, co chcete. Od různých kreseb, které si v jednoduchém editoru obdobném starému Malování můžete nakreslit, přes nahrání fotky až po vaše herní úspěchy, jako třeba headshot, nebo stav nábojů ve vaší zbrani.

Podobnou vychytávku nabízí i již zmíněné zadní logo. To si například ke hře Dota 2 můžete přizpůsobit tak, že čím tmavší barva bude (například modrá), tím nižší je váš stav many. Menší podsvícení u kolečka zase můžete využít ke stavu životů, a opět, čím tmavší, tím je to horší.

Toto celkově jsou sice pěkné vymoženosti, ale z hlediska hráče jsou pro mě nevyužitelné. Přeci jen v online hrách musíte sledovat spíše dění na monitoru, zvlášť při nějaké velké bitvě, a čas na studování myši příliš nemáte. Nápad dobrý, ale ne zrovna použitelný.

Co se týče tlačítek, najdete tu klasický standard. Dvě velké na horní straně, dvě vedle palce, jedno naproti palci a jedno za kolečkem a klasické kolečko. Oproti své myši, kde jsou jen dvě tlačítka u palce, mi třetí nepřišlo zrovna pohodlné. Přišlo mi trochu moc vpředu a zmáčknutí bylo na rozdíl od těch dvou složitější. No což, nikdo vás nenutí jej používat.

Klik pro zvětšení (SteelSeries Rival 700: multibarevný šílenec - recenze)

Rychlé jak po dávce perníku

Patrně největší výsadou Rival 700 je rozsah její citlivosti, která může dosáhnout až 16000 DPI, což je neskutečně… neskutečné. Vzhledem k tomu (opět porovnám se svojí myší), že u té mé je maximum cca 4000 CPI, tak se jedná o čtyřnásobný rozdíl. Nutno podotknout, že jsem ji nikdy neměl nastavenou na maximum, obvykle tak na 3000.

Upřímně si nedokážu představit, že někdo používá například 10000, natož maximálních 16000. U nějakého pořádného monitoru byste tím pádem po malinkém drknutí byli z jednoho rožku v tom druhém za necelou sekundu. Rival 700 se tím pádem dá klasifikovat jako takový Usain Bolt mezi jinými sprintery. Až trochu moc přitažené za vlasy.

Mimo jiné si můžete také nastavit zrychlení a zpomalení myši, to, jak moc musíte škubnout, abyste vyjeli ze zajeté lajny (vhodné u odstřelovačů například), a spoustu dalších takovýchto věcí. Pro normálního hráče, který se v tom až tolik nepiplá, jsou některé funkce až nevyužitelné.

Nicméně nezapomeňme na to, že se jedná o progamingovou myšku. Jestli hrajete trochu profesionálněji, určitě dané funkce pochválíte.

Klik pro zvětšení (SteelSeries Rival 700: multibarevný šílenec - recenze)

Dobré jak Piña Colada

Jak bych zhodnotil SteelSeries Rival 700 celkově? Určitě se jedná o skvělou herní myš, jejíž koupí neprohloupíte. Je ideálně těžká, elegantní tvar s pogumovanými částmi zaručuje, že se vám při hraní nezpotí ruka tolik, jako když máte myš z většinové části plastovou. Z hlediska možností myši máte opravdu obrovskou paletu nastavení, jíž vévodí šílený rozsah citlivosti myši. A fakt, že i design je povedený, je takový paraplíčko v nějakém tom dobrém koktejlu.

SteelSeries Rival 700 bude k dispozici v nejbližší době. V balení zároveň najdete dva kabely o délkách 1 a 2 metry, tudíž pokud máte větší stůl, nemusíte se bát, že byste museli řešit nějaké prodlužovačky.

Za poskytnutí myši na recenzi děkujeme společnosti GRUNEX.

Klik pro zvětšení (SteelSeries Rival 700: multibarevný šílenec - recenze)


CGwillWin