Vampyr dostal prvé obrázky

Vampyr dostal prvé obrázky
11:36, 29.02.2016

Za spoločnosťou Dontnod Entertainment stojí jeden veľký a trocha nečakaný úspech menom Life Is Strange. Táto päťdielna adventúrka si podmanila hráčsku verejnosť po celom svete a dokázala sa z digitálnej distribúcie prepracovať až na fyzické médiá, čím dala vývojárom voľnú ruku pre prípravu svojej novej hry. Jej meno je Vampyr a vieme o nej už nejaký ten piatok. Dnes, si však prezrieme prvú várku in-game obrázkov, ktorá potvrdzuje úvodné slová ku jej legende. Hráč sa v koncepte akčnej RPG ocitne v úlohe doktora menom Jonathan E. Reid, ktorý ako vampír pôsobí v Londýne dvadsiateho storočia. Návrat z fronty, kde pracoval ako vojenský chirurg, mu okrem nepekných spomienok priniesol status vampíra bažiaceho po čerstvej krvi.

Klik pro zvětšení (Vampyr dostal prvé obrázky)

Hráč bude skúmať temné uličky s hrozivou atmosférou a komunikovať s rôznymi sortami vedľajších postáv, ktorých úmysly nebudú vždy zrejmé. Nad tým všetkým sa bude vznášať potreba pitia krvi a práve tu začnú ťažké rozhodnutia vás hráčov, kde si tento olovom obohatený nektár zaobstaráte. Absolútne všetci, ktorý sa vám pripletú do cesty sú potencionálnym jedlom a hráč musí kalkulovať s tým, že ho môže kedykoľvek dostihnúť zákon. Je nutné si teda vytvárať vlastné vzťahy medzi postavami a kŕmiť sa vždy nepozorovane a bez následkov alebo naopak. Avšak každá smrť bude mať pádny dopad na vývoj deja a tak si hráč musí bedlivo vyberať koho zlikviduje a koho naopak ušetrí.

Klik pro zvětšení (Vampyr dostal prvé obrázky)

Bojový koncept je prepojený s RPG prvkami, ktoré pre vás ako upíra budú špecifického rázu. Dôjde aj na real-time boj z blýska, v ktorom sa musíte vysporiadať s rôznymi tipmi nepriateľov. Od samotných upírov až po ich lovcov a ďalších beštií, ktoré vám pôjdu nemilosrdne po krku. Krv je veličina, ktorá vám v hre bude ponúkať výhody ale aj nevýhody. Počas boja ju využijete na prekvapenie súperov (má priami dopad na vašej schopnosti) ale ak vám začne chýbať, budete musieť vymyslieť plán ako ju získať priamo bez prerušenia boja. Pre milovníkov craftingu sa vývojári snažia prepracovať komplexný systém získavania surovín priamo z vašich obetí, ktoré určitou kombináciou privedú váš arzenál k lepším zbraniam a munícii.

Klik pro zvětšení (Vampyr dostal prvé obrázky)

Je toho ešte veľa čo musia autori dotiahnuť do konečného finále, ktoré by malo nastať v priebehu budúceho roka 2017 na PC/PS4/XOne.


DALŠÍ

CGwillWin