preview
Dead Rising 2: Off The Record

Dead Rising 2: Off The Record - preview
Dead Rising 2: Off The Record - preview
17:43, 23.08.2011

Co by dnes byla herní branže bez zombie her? Tihle infikovaní, nemrtví, plesniví – zkrátka po lidském mase toužící kreatury se už dávno vymanili z područí akčních her, aby mohli formovat svůj vlastní žánr. Za průkopníka v tomhle směru lze považovat i sérii Dead Rising, vybočující z obvyklé tvorby Capcomu, o to však úspěšnější mezi prostým lidem. Zombie rubačky coby čistě singleplayerové hry můžou uspět, křičelo do světa v roce 2006 první Dead Rising, tenkrát exkluzivně jen pro Xbox 360.

Zábavně a hravě pojatá hratelnost jí rázem vyšvihly mezi platinové tituly na Xbox platformě a dvojka byla na spadnutí. Hráči se jí dočkali (až) v září 2010. Novináře Franka Westa vystřídal motokrosař Chuck Greene. Ne snad že by to herní veřejnost přijala s nějakou přehnanou nevolí (recenzenti nešetřili osmičkami), ale Frank West je přeci jen Frank West. Po sérii déelcéček a stahovatelných obsahů se Frank v novém stand-alone datadisku Off The Record vrací. A to přímo do šou, v níž v minulém září debutoval hrdina dvojky Chuck.

Asi nejvíc bude Off The Record na podzim soupeřit s techlandským Dead Islandem. Jsou to v podstatě dvě jediné čistokrevné zombie hry, které si naplánovaly launch na letošní podzim a zimu. A zatímco Dead Island je nová značka sázející na zajímavý nápad a serióznost, Off The Record to bere z úplně opačného konce.

Z Franka je teď něco jako celebrita – obráží jednu talk-show za druhou, projíždí svět se svou novou knihou…To vše pět let po událostech z prvního dílu. Až ho jednoho dne pozve TK do své reality-show Terror is Reality. Přesně do té, která před lety proslavila Chucka. Frank přichází jako speciální host, o čemž svědčí i jeho ántré v soutěži – ve wrestlerském oblečku si to v ringu rozdá s několika nemrtvými. Následně se lana rozvážou a Frank utíká do Fortune City povraždit co možná nejvíc infikovaných jedinců – a to se vší parádou, jak jsme zvyklí.

Klik pro zvětšení (Dead Rising 2: Off The Record - preview)Klik pro zvětšení (Dead Rising 2: Off The Record - preview)

Navíc, Chuck by měl do hry nějak zasáhnout taky. Neví se sice ještě, nakolik se projeví jeho účast v kampani, ale jedno už jisté je – v kooperaci vám coby Westovi bude krýt záda právě jeho osoba. Co však do hry zasáhne určitě, je Frankova věrná zrcadlovka – teď už digitální. Za fotky různých kategorií budete všemožně odměňováni a PP body získáte samozřejmě i za co nejoriginálnější comba. Dost zajímavě působí – minimálně z traileru – možnost přitáhnout si zombie k sobě, pořádně se přitulit, objektiv namířit na sebe a vycvaknout originální fotečku.

Když už jsme u zbraní, několik nových se jich ve hře jako ve správném stand-alone počinu musí objevit, společně s úplně novou částí Fortune City. Plejádu zbraní – či spíš nástrojů určených k zabíjení – rozšíří třeba hračka nazvaná Cryo Chamber. Už z jejího názvu je patrné, že půjde o cosi spojeného s ledem. A pravda není nijak vzdálená – tenhle barel známý ze dvojky jednoduše narazíte na hlavu některému ze zombie, odpálíte a celý hlouček rázem zmrazíte v nehybné ledové kry. Co s nimi dál už je samozřejmě čistě na vás.

Klik pro zvětšení (Dead Rising 2: Off The Record - preview)

Další z nových vymožeností, jež měli možnost zahraniční novináři prozkoumat a využít, je třeba vrhač tenisových míčků. Není asi třeba detailně popisovat, jak se tahle tréninková pomůcka dá s plným zásobníkem tenisáků využít k zabíjení slizkých zombie. Nebo můžete sáhnout po vybuchujících rachejtlích. Kam se hrabe pánvička z Left 4 Dead.

Kromě toho by hra měla obsahovat i lehce pozměněný HUD, o málo vylepšenou grafiku a jeden nový free mód. Ten vám umožní pobíhat po mapě nezávisle na příběhu či momentálním vývoji v kampani a řezat nemrtvé hlava nehlava. A to buď v kooperaci s kamarádem, nebo na vlastní pěst. Tak jako tak, sranda to podle uniklých trailerů bude maximální.

Klik pro zvětšení (Dead Rising 2: Off The Record - preview)Klik pro zvětšení (Dead Rising 2: Off The Record - preview)

Nový – a zřejmě už poslední a největší – z řady přídavků pro druhé Dead Rising nabídne přesně to, po čem srdce fanouška oddaného zombie rubačkám prahne. Konkurenční Dead Island na to jde úplně jinak, a tak se v Capcomu nemusí příliš obávat konkurenčního boje – jaký už moc dobře známé ze žánru moderních FPS. Navíc, Off the Record si podle všeho nebude v regálech hrát na žádného obsahem napěchovaného svalovce – soudě podle cenové politiky. 40 dolarů ve státech a více než sympatických 700 korun z ní dělá povinnost nejen pro fanouška série, ale i pro úplného nováčka.

Dead Rising 2: Off the Record vpluje do regálů 14. října, a to ve verzích pro PC, X360 a PS3.


CGwillWin