preview
Spec Ops: The Line

Spec Ops: The Line - preview
Spec Ops: The Line - preview
13:43, 30.01.2010

Není to tak dávno, kdy na místě, kde nyní stojí město Dubaj, byla pustina. Ještě kratší doba uplynula od zničení velikánských mrakodrapů, které se zde tyčily. Příroda se přihlásila o slovo. Změnilo se proudění vzduchu a nyní je Dubaj zasypávána tunami a tunami písku. My vám přinášíme zpravodajství přímo z místa události.

Klik pro zvětšení (Spec Ops: The Line - preview)Klik pro zvětšení (Spec Ops: The Line - preview)

Díky agentům a nejmodernější technologii vám přinášíme jedno z nejzajímavějších zpravodajství, které se vám vryje do paměti. Nyní přepínáme k našemu tajnému zpravodaji v terénu:

"Zdravím, zdravím naše milé přátele ze srdce Evropy! Právě stojím na nejvyšším mrakodrapu v Dubaji, lépe řečeno, na tom, co z něj zbylo. Je zde takový hic, že by chcípnul pes, tak jak tady má přežít ozbrojený voják? Navíc, jako kdyby toho nebylo dost, zdejší šejkové se znelíbili naší matičce Zemi, a ta jim připravila ne zrovna sněhovou pokrývku.

Sice, na rozdíl od té naší, alespoň nestudí, ale určitě se zde nemají lépe, jelikož velmi silný vítr zde téměř bez přestání kupí hromady písku, a další tuny poletují vzduchem. Písek se již dostal naprosto všude. Američani povolali na záchranu vojáky, kteří byly nedaleko. Přesto dorazili pozdě.

Nyní se zde potulují a snaží se přežít. Jeden z nich se totiž rozhodl, že využije příležitosti a ještě s několika dalšími přestoupili na druhou stranu konfliktu. Každou chvíli zde jsou slyšet výstřely, ať zbraní teroristů, či co oni vlastně jsou, nebo vojáků Spojených států.

Samozřejmě že všichni proklínají hlavně počasí, ale objevují se i hlasy, že za to můžou Američani, díky zkoušce zařízení HAARP. Ovšem, ani jedna strana se nechce vzdát. Teroristé doufají že brzy bouře přestane a celá Dubaj bude jejich.

Klik pro zvětšení (Spec Ops: The Line - preview)Klik pro zvětšení (Spec Ops: The Line - preview)

Američané samozřejmě také doufají, že bouře utichne., jelikož takhle je téměř nemožné dovolat se podpory. Ovšem když se to povede, tak stejně nemůže dorazit, jelikož v tomhle počasí nikdo neví, kde kdo je. Zde nepomůže snad ani Chuck Norris, kterému jsem vždycky věřil.

Stávají se zde opravdové ohavnosti, které nejspíše tropí teroristé. Někdy, když bouře na chvíli oslabím a zvýší se dohlednost, vydíte na stožárech veřejného osvětlení houpající se vojáky... Bohužel, jsou mrtví. Také si všimnete opadané a roztříštěné skleněné slávy, zdejšího města a mrakodrapů.

Z Dubaje pro CzechGamer.com ... A kurnik ... Vzdejte se! Běžte k okraji! Prohledej ho, jestli u sebe nemá zbraně! Jasně šéfe! ... Nic nemá. Tak tedy ustup. Ratatatata..."

Toto byla poslední zpráva od našeho redaktora z Dubaje. Nejspíše se stal obětí skupiny teroristů.

Předchozí text je smyšlený a neskrývají se pod ním žádné postoje autora či reální lidé. Hra kromě příběhu, který vypadá, že sice bude hrát boční roli, ale autoři se snaží přesvědčit, že nikoliv, bude sázet na variabilitu prostředí a různá rozhodnutí.

Klik pro zvětšení (Spec Ops: The Line - preview)Klik pro zvětšení (Spec Ops: The Line - preview)

Tahle hra se vám vryje do paměti podobně jako Bioshock. Vzpomínáte si na hlavní lákadlo? Ano, voda. Zde ji nahradí písek. S tím souvisí zničitelnost prostředí. Stojíte na hromadě písku, najednou vedle vás vybuchne granát a začnete se sunout dolů... No jo, ta hromada byla na proskleném stropě.

Obdobně budou vypadat jednotlivé možnosti osvobození držených vojáků. Může vrhnout do místnosti a zkusit postřílet co nejvíce lidí s velkým rizikem že to zadržovaný nepřežije nebo plánovat, a zkusit je zavalit třeba pískem.

Hra vyjde ke konci roku 2010 pro PC, Xbox360 a PS3. Myslím si, že si můžete jít připravit lopaty na odklízení písku.


CGwillWin