preview
The Sims 3 - první dojmy z hraní

The Sims 3 - první dojmy z hraní
The Sims 3 - první dojmy z hraní
00:01, 27.01.2009

Série The Sims byla a ještě dlouho bude o životě malých počítačových postaviček - o jejich smíchu, lásce, smíchu, spánku, smíchu, lásce, jídlu, sprchování, smíchu... a lásce... Kombinace umělé inteligence těchto postaviček, a téměř zcela otevřeného světa kolem nich, uchvátila opravdu hodně lidí na této planetě – a ti si určitě nemohli stěžovat na počet datadisků, který je opravdu pozoruhodný. Série The Sims se na nás chystá již ve svém třetím pokračování a redaktoři serveru Gamespot měli tu možnost si tuto hodně žhavou gamesku vyzkoušet.

Klik pro zvětšení (The Sims 3 - první dojmy z hraní)Klik pro zvětšení (The Sims 3 - první dojmy z hraní)

Redaktoři Gamespotu od simíků 3 očekávali - a naštěstí i dostali - mimo jiné nový editor charakterů, který by byl mnohem rozmanitější zejména co se týče výběru barev pleti, očí, vlasů, ale také obličejů, účesů a k tomu všemu nespočet nových oblečení. Stalo se - The Sims 3 nabízí mimo to i šest různých stáří charakteru, ze kterých budete moci vybírat. Od dítěte až po seniora - můžete začít s jedním charakterem, nebo s celou rodinkou, a věk či pohlaví je jen na vás.

V The Sims 3 můžete svým charakterům přidělit navíc různé vlastnosti/rysy. V minulosti jste museli utrácet body za to, aby jste ze svého simíka udělali lenocha, troubu, nebo otravu. Nyní si budete vybírat rovnou z pěti rysů, které postavičce budete moci přiřazovat. Jako příklad uvedeme tzv. „Schmoozer“ (agresivní a ambiciózní), „Crazy“ (vaše postavička se bude chovat nepředvídatelně), „Nevernude“ (no comment), nebo třebas „Evil“ (ďáblík). Podle těchto rysů se vám budou nabízet patřičné odpovědi a zvolání v dialozích – redaktorům Gamespotu se nejvíce zamlouval rys Evil, a údajně si ho hodně užili.

Klik pro zvětšení (The Sims 3 - první dojmy z hraní)Klik pro zvětšení (The Sims 3 - první dojmy z hraní)

Oddělení „things to do“ (co je potřeba udělat) doznalo také několika změn. V The Sims 3 v něm mimo jiné najdete tzv. systém „lifetime goal“ (celoživotní cíl), který u nově vytvořeného charakteru bude ovlivněn právě rysem, který si zvolíte. Pokud si například zvolíte rys „Evil“ (ďáblík), pak váš lifetime goal budenapříklad „chci se stát kriminálníkem“... Jakmile si zvolíte svůj celoživotní cíl, budete prezentováni takzvanými přánímy, což jsou krátkodobé cíle, díky kterým budete pilovat rysy vaší postavičky. Každé úspěšně dosažené/splněné přání vám přinese body, které pak můžete utrácet ihned zvolením mocných výhod/vychytávek, kterými obdaříte svého simíka, jako například „Iron Bladder“, díky kterému například už nikdy nebudete potřebovat k pití hrníček a svůj ušetřený čas budete moci věnovat jiným věcem.

Klik pro zvětšení (The Sims 3 - první dojmy z hraní)Klik pro zvětšení (The Sims 3 - první dojmy z hraní)

Mimo přijímání úkolů si budete moci zvolit ještě své povolání, a to pro všechny vaše simíky (stejně, jako v minulých dílech). Váš simík tedy bude moci vykonávat práci a brát si k ní náhodně vygenerované úkoly. Stejně, jako v minulých simsech, i zde budete moci opakovat úkoly za účelem zdokonalení vašeho simíka (statistiky těla...), každopádně v The Sims 3 je kladen důraz na to, aby jste do tohoto opakování stále stejných úkonů nebyli nuceni. Simíci si budou navíc dělat co budou chtít, pokud se o ně zrovna nebudete starat. Trojka bude spíše o zdokonalování vašich charakterů po stránce jejich rysů a nálady, což budete moci ovládat vykonáváním přání a snahou dosáhnout celoživotního cíle.

V The Sims 3 redaktory Gamespotu hodně potěšil vymakaný dialogový systém. Už nikdy se nebudete muset otravovat s neustálým klikáním na „chat“, „tell joke“, dokud se s protistranou neseznámíte až do haleluja. V trojce to prostě funguje mnohem více živě, důležitá je při komunikaci i řeč vašeho těla – rukou atp., a rozhovory zkrátka nepůsobí tak roboticky.

Po krátké rvačce jsme se rozhodli opustit dům – jendoduše jsme odzoomovali obraz tak, aby jsme viděli celou oblast a aby jsme si mohli vybrat do kterého jiného domu půjdeme. Nemuseli jsme tam jít postupně klikáním na různá zajímavá místa, kterých bylo po cestě nespočet, protože pro nás přijel taxík, aniž bychom ho volali. Příjemné...

Všichni simíci mají svůj vlastní mobilní telefon, takže kdykoli bude potřeba, bude poruce.

Klik pro zvětšení (The Sims 3 - první dojmy z hraní)Klik pro zvětšení (The Sims 3 - první dojmy z hraní)

Náš rychlý vílet do knihovny byl méně peprný, než předchozí návštěva v baráku, a to mimo jiné i proto, že všichni pracovníci byli zrovna pryč – oslavovali narozeniny dítěte jedné hodně vlivné rodinky. I při tak krátké hře jsme zaznamenali několik změn ve výstavbě okolních baráčků a také jeden pohřeb... To město žilo.

The Sims 3 zcela určitě nadchne všechny příznivce série, protože nabízí další a další vychytávky a rozšíření do již tak rozsáhlé ale zároveň jednoduše ovladatelné a krásné společenské hry. Na The Sims 3 se můžete těšit na konci tohoto roku. Více v našem rozhovoru o The Sims 3 a na profilu hry.

Čerpáno z: Gamespot.com


CGwillWin