preview
Two Worlds

Two Worlds
Two Worlds
00:00, 13.09.2006

Zbystřete sluch, protože se na nás valí další RPG-čko a to ne ledajaké. Půjde o něco podobného jako Oblivion a to už vyžaduje nemalou dávku kumštu. Ten ale vývojáři z Reality Pump mají, neboť se jim podařilo zaujmout svět třeba se sérií Earth 21x0 nebo poměrně zdařilou RPG strategií Knightshift. Právě ten se měl dočkat svého pokračování, jenže cosi se přihodilo a vývoj byl zastaven. Nicméně tu máme zdatného adepta na náhradu – RPG Two Worlds.

Klik pro zvětšení (Two Worlds)Klik pro zvětšení (Two Worlds)

Vaše postava je námezdný žoldák, kterého prozatím nezajímá, že orkové klepou na dveře lidských osad, ale zajímá se jen o to, jak rychle&jednoduše naplnit svoji kapsu. Jenže pak to přijde, rozhodne se svojí bandou přespat v hornické osadě, což nebyl ten nejlepší nápad, banda je napadena a zmasakrována. Vypadá to, že vy a možná vaše sestra, která nebyla k nalezení, jste jediní kdo přežili a to už je pořádné nakopnutí k tomu, začít se zajímat co se to vlastně okolo děje. Autoři slibují volnost v pohybu i jednání, takže je klidně možné, že nakonec skončíte zase na straně padouchů.

Two Worlds je rozděleno na single-player a multi-player, přičemž každá z těchto částí přináší zásadní porci zábavy, tak si o nich pojďme něco povědět. Autoři se nechávají slyšet, že fantasy RPG Two Worlds klade velký důraz na souboje, ale příběh s velkou volností také není zanedbáván. Můžete se tedy vydat po hlavní dějové lince a odvážně čelit všemu nebezpečí co vás potká, ale můžete se také vydat do neprozkoumaných končin a zkusit splnit nějakou tu záhadu. Netřeba dodávat, že za vaši odvahu budete náležitě odměněni.

Klik pro zvětšení (Two Worlds)Klik pro zvětšení (Two Worlds)

No a co multi-player? Ptáte se. Podle slov Miroslawa Dymka, jednoho z vývojářů, je multi-playerová část hry pro ty, co chtějí místo silného příběhu více questů a akce. Když začnete s „mulťákem“, můžete si libovolně vybrat rasu (na výběr jich zde bude 5), povolání (zatím jich je připraveno 8 a měly by platit i pro single-player), i vzhled své postavy a pak již hurá do boje. Nečekejte přímo nějaký deathmatch, ale možnost mydlit se mezi sebou, buď v duelech jeden na jednoho, nebo skupina proti skupině, tu bude, ale zábavněji vypadá kooperace s přáteli v „questění“. Ty budou náhodně generovány, ale tvůrci si dali pozor aby nevznikali různé kraviny, buď náhodně, nebo jak budete postupovat dále. Autoři také slibují, že jakoukoli věc či zbraň jednou získanou, si budete moct přenést do dalších map a úkolů, takže je zde možnost vypiplat si svůj charakter tak trochu jako v MMORPG hrách.

Zmínil jsem, že souboje budou rozhodně důležitou součástí hry a jak to tedy s nimi bude? Základním faktem je, že byste neměli býtKlik pro zvětšení (Two Worlds) schopni porazit o dost silnějšího nepřítele, jen díky tomu jak rychle kliknete myší a podobně. To, koho porazíte bude hodně záviset také na vašich získaných schopnostech, ale i přesto autoři slibují svižné a akční souboje. Důležitou součástí hry budou i souboje s obřími bossy, jejichž udolání vám zabere až několik minut. Odměnou vám ale jistě bude nejen dobrý pocit, ale i nějaký ta kvalitní zbraň či zbroj. Ovládání zbraní si budete moci vylepšovat u speciálních trenérů, stejně jako se učit speciální komba apod. Zaměřování s lukem probíhá automaticky, ale vylepšováním lukostřelby získáte například schopnost vystřelit více šípů najednou nebo například fintu, se kterou budete moci vystřelit nepříteli zbraň z ruky. Vaše zbraně ještě také bude možné vylepšit o možnost seslat nějaký ten oheň nebo blesk.

Magie bývá podstatnou součástí většiny RPG a Two Worlds nebude výjimkou. Zde se dělí na oheň, vodu, zem a vzduch. Tyto čtyři se naučíte ve speciálních gildách, ale je tu ještě jedna cesta. Cesta Temné strany síly, neboli nekromancie. Tu vás ale naučí jen několik lidí na světě a určitě nebude lehké je najít.

Nebylo by to správné RPG bez té správné atmosféry, tu již můžete posoudit z okolních obrázků, ale zase, co by byla atmosféra bez zvířátek. Těch nás čeká 3 druhy. První skupinou jsou zvířátka jako ptáčci, králíci, kočky apod., kteří na vás neútočí, ale dokreslují přírodu a můžou být zabiti pro nejrůznější ingredience, jako jsou drápy, zuby atd. Druhá skupina zvířat je více zajímavá. Pokud je ohrozíte, zaútočí na vás. Opět, podle slov Miroslawa Dymeka, tvůrci nechtějí svět zvířaty přeplácat (po zuby ozbrojení válečníci jsou prý větší sranda), ale svět potřebuje nějaké ty „přírodní“ oponenty, aby byl více realistický. A na závěr, třetí skupinou zvířat budou mounti. Bude jich několik typů lišících se rychlostí a sílou. Nejdůležitější ale je, že z jejich hřbetu budete moci bojovat. Se všemi výhodami i nevýhodami s tím spojenými.

Klik pro zvětšení (Two Worlds)Klik pro zvětšení (Two Worlds)

Autoři se také chlubí umělou inteligencí, téměř vše by mělo být ovládáno Globální AI modulem. Tak například lidi budou chodit do práce, bránit rodinu, pokud je budete ohrožovat, budou se bránit, v noci budou spát a tak dále. Někteří lidé se budou moce přetrhnout, aby vám pomohli, jiní se na vás vykašlou.

V dnešní době lidé hodně koukají na grafiku, a proto ani Two Worlds nezůstává pozadu. Autoři vycházeli z práce na Earth 2160 a vytvořili engine, který zvládá všechny ty nejmodernější efekty dnešní doby, jako je foto-realistická vegetace, realistické stíny, HDR, efekty vody a tak dále. Two Worlds je vyvíjeno zároveň i pro Xbox 360, přičemž obě verze se od sebe nebudou ničím lišit. V PC verzi pouze bude možné snížit grafické detaily, kvůli slabším strojům.

Takže co nás to ve zkratce vlastně čeká? Next-gen RPG se skvělou grafikou, důrazem na boj, ale s přesto nezanedbávaným příběhem. Vypadá to velice dobře a milovníci Oblivionu by si měli přijít na své, protože obě hry se trochu podobají. Na závěr by se hodilo vědět, že Two Worlds by k nám mělo dorazit v únoru 2007.


CGwillWin