preview
Da Vinci Code

Da Vinci Code
Da Vinci Code
00:00, 22.04.2006

Představovat vám předlohu této hry, román Dana Browna, je bezesporu zbytečnost, poněvadž Šifra mistra Leonarda se stala světově uznávaným počinem a kdo o něm aspoň neslyšel je prostě „knižní terorista“. Ostatně o úspěšnosti tohoto bestselleru svědčí i to, že do kin by brzy měla přijít filmová předělávka, která si taktéž koleduje o místo v pomyslné síňi slávy. Režie se ujal Ron Howard, který stojí například za oscarovou Čistou duší, a do hlavních rolí jsou obsazeni Tom Hanks, mladičká Andrey Tatou a francouzská celebrita Jean Reno. The Da Vinci Code se tedy inspiruje nejen knižní, ale i filmovou předlohou. A poněvadž vydavatel 2K Games disponuje filmovou licencí, objeví se tváře a hlasy hlavních jeho protagonistů i ve hře.

Louvre aneb jak templáři vytvořili tajnou šifru

Klik pro zvětšení (Da Vinci Code)Vše začíná v Paříži, v muzeu Louvre, kde je zbaběle zavražděn francouzský kurátor Jacques Sauniére, jež je posledním živým nositelem tajemství, jehož zveřejnění by otřáslo starými zdmi Vatikánu. Než však kurátor naposledy vydechne zanechá po sobě znamení, jehož význam musíte vyřešit vy, v roli Roberta Longdona, profesora prestižní univerzity Harvard. Shodou okolností se totiž tento odborník na náboženskou symbologii zrovna nachází v pařížském hotelu Ritz, kde doplňuje energii po jedné ze svých přednášek. Ze spánku ho však o půlnoci vyruší francouzský kriminalista, který po něm, jak se později Longdon dozví, požaduje vyřešení kurátorovy vraždy. Právě v tuto chvíli by podle některých spekulací měla začínat i samotná hra. Pana profesora bude během jeho putování za náboženskou pravdou doprovázet, stejně jako ve filmu, francouzská odbornice na šifry Sophie Neveu. Zda se vtělíme i do jejího virtuálního těla se zatím neví, ovšem je velmi pravděpodobné, že tomu tak skutečně bude.

Klik pro zvětšení (Da Vinci Code)Klik pro zvětšení (Da Vinci Code)

Lehká adventura? To existuje...

Jak bude děj pokračovat se dozvíme nejspíše až během příštího roku, kdy přesně se tak stane ovšem 2K neprozradili. A co se týče zařazení do žánru, ani zde si vydavatel nepustil pusu na špacír. Zatím tedy můžeme jen spekulovat. Podle oficiálních informací se dá vytušit, že nejspíše půjde o akčně adventurní guláš s několika speciálními ingrediencemi, snad i prvky rpg. A co se obtížnosti týče, méně schopní jedinci se nemusí vůbec obávat. The Da Vinci Code je určena pro široké masy hráčské veřejnosti. K obtížnosti se váží i součásti většiny adventur – hádanky a puzzle. Hádanky jsou v podstatě hlavním pilířem této hry a puzzle zase hlavní součástí hádanek, takže je jasno!

Klik pro zvětšení (Da Vinci Code)Během vašeho putování za Da Vinciho pravdou se podíváme do tří evropských států. Jak bylo řečeno na začátku, Paříž je prvním místem, kde se naše dvojice ocitá. Postupem času ještě poletíte do některého z anglických hrabství, kde také celý děj vrcholí, a také do Říma, centra křesťanského dění. Více než polovina herního prostředí navíc bude vytvořeno podle reálných předloh. A to jak podle těch knižních tak i filmových. Určitě tedy doporučujeme si před samotnou hrou přečíst jak knihu, tak i shlédnout film.

A to je konec. Tadyjadydá...Ale, to mám přece říct já!

Z vizuálního hlediska sice The Da Vinci Code nebude nijak excelovat a celé grafické zpracování by se v dnešní době dalo označit i za průměrné, ovšem vše prý bude vynahrazeno skvělou hudební stránkou a především dokonalou hratelností. Doufejme tedy, že tyto sliby nejsou jen pouhé výkřiky do tmy a že herní svět se na pár týdnů pohltí do takové atmosféry, která panovalo při úspěšných měsících Dana Browna. Hra je vytvářena jak pro PC, tak i Xbox a PS2.

Klik pro zvětšení (Da Vinci Code)Klik pro zvětšení (Da Vinci Code)


CGwillWin