speciál
2013 podle CzechGamer tečka Com!

2013 podle CzechGamer tečka Com!
2013 podle CzechGamer tečka Com!
17:28, 19.12.2013

Nepřijde vám to jako včera, kdy se jednadvacátého prosince minulého roku čekalo na konec světa, a jediné, co se stalo, bylo překročení 1 mld. shlédnutí jihokorejské šílenosti Gangnam Style na portálu YouTube? Nám tedy rozhodně ano. A sotva člověk párkrát mrknul, další herní rok je za námi. Proto jsme se rozhodli sepsat tento článek, v němž se pokusíme vypíchnout pár NEJlepších a NEJhorších titulů tohoto roku. Přihodíme i hry, na které se nejvíc těšíme příští rok. Což je, vlastně, za chvilku.

Roberta Vargová

Nejlepší z 2013: Chtěl bych, aby to bylo nějaké RPGčko. Path of Exile je famózní. I WANT TO BELIEVE! Nicméně, vedle pecek jako The Last of Us nebo Tomb Raider se podle mě PoE musí krčit v rohu. AAA vs indie... Pro tento rok volím The Last of Us.

Nejhorší z 2013: Není to hra, nejsou to ani Markovy trencle... Jeto Xbox One. V lednu čekáme s ženou prcka, a tak Xbone potřebuji dvojnásob!

Očekávání 2014 Pro mě srdcovka - Thief. Po trojce, kterou jsme recenzovali před 7 lety, a kterou jsem si nesmírně užíval ještě léta poté, se už nemůžu dočkat.

Klik pro zvětšení (2013 podle CzechGamer tečka Com!)

Petr Schwank

Nejlepší z 2013: Tomáš se o pár řádek níž vyrovnává s GTA V po svém, tak já si dovolím o něm utrousit hned na začátek několik vět na obhajobu. Byť "jen" na současných konzolích, jde bezesporu o nejpropracovanější hru posledních několika let. Do Los Santos se budete chtít vracet. Je to prostě paráda. Má to ten správný cool švih, který (Kuba, náš RPG expert, promine) prostě rozlehlé hry na hrdiny postrádají. Takže jestli chcete sami sebe přikovat do světa, který má co nabídnout i měsíc po dohrání příběhové linie, musíte sáhnout právě po tomhle titulu.

Naše recenze

Nejhorší z 2013: Takových her se vždycky najde spoustu. O titul nejhorší se dokáže každoročně poprat hned několik titulů, takže za sebe budu hodnit ne tak nejhorší hru, jako spíš největší zklamání tohoto roku. To pro mě letos rozhodně představovalo Remember Me, ambiciózní titul, který místo futuristického světa ztvárněného s osobitou špinavostí přinesl jen lineární mlátičku tolik typickou pro všechny béčkové hry Capcomu. Jejich podpis hru definitivně shodil do průměru. I mě chvíli trvalo si na ní rozvzpomenout. Holt, škoda. Lara Croft mohla mít docela slušnou konkurenci.

Naše recenze

Očekávání 2014 Tak co, Microsofte, pochlapíš se a vydáš Xbox One i u nás? Ve chvílích, kdy ostatní už dávno přešli k PS4, já jsem stále ještě ochoten vytrvat!

Klik pro zvětšení (2013 podle CzechGamer tečka Com!)

Jakub Pokorný

Nejlepší z 2013: Budem sa zrejme opakovať, ale pre mňa je to The Last of Us, tento titul som odporučil pre vás ako tip na darček pod stromček, tak prečo by som teraz spomínal inú hru.

Naše recenze

Nejhorší z 2013: Tak to je jednoduché. Najviac ma tento rok sklamala hra Dark, upírska Stealth akcia, ktorá bola zlá snáď vo všetkom čo mohla byť. Azda len ta atmosféra bola fajn. Miestami mi to pripomínalo legendárnu hru Vampire: The Masquarade Bloodlines, ale to bolo len zdanie. Pre mňa rozhodne najhoršia hra roku. Už len kvôli tomu, že som sa na to veeľmi tešil.

Očekávání 2014 Pevne verím, že tretí Zaklínač sa pozrie na herné displaye už v roku 2014, počítač sa totiž na upgrade veľmi teší a ja na hru!

Naše preview

Klik pro zvětšení (2013 podle CzechGamer tečka Com!)

Tomáš Novotný

Nejlepší z 2013: V dárkové poradně č. 2 jsem doporučil pro mě nejdříve zcela neznámý titul Outlast, který jsem se po shlédnutí pár let's playů rozhodl zrecenzovat. A že to stálo za to. I tak se rozhoduji mezi restartem Tomb Raider série a Metro Last Light. Nebudu vypichovat, pro mě jsou obě dvě tím nejlepším, co mohl PC hráč tento rok okusit.

Naše nemravná recenze

Nejhorší z 2013: GTA V. A to ne proto, že to jedna z nejlepších her tohoto roku, ale protože ještě není na počítačích.

Očekávání 2014 Tady není nad čím přemýšlet, Tom Clancy's The Division. Sice nemám moc zkušeností se značkou Tom Clancyho, ale jakmile jsem viděl záběry, screenshoty aj. The Division, hned mi bylo jasné, že to jedna nejočekávanějších her příštího roku už teď. A taky že je.

Klik pro zvětšení (2013 podle CzechGamer tečka Com!)

David Pelán

Nejlepší z 2013: Jak už jsem napsal v minulých článcích spojených s vánocemi a dárky, u mě jasně vyhrává The Last of Us, Tomb Raider a samozřejmě i GTA V, který mě sice po neuvěřitelné mediální masáži mírně zklamal, ale i přesto si zde zaslouží místo na tomto seznamu.

Nejhorší z 2013: V této části vás asi trošku zklamu, *žádná vyloženě špatná hra se mi v tomto roce bohužel (naštěstí) nedostala pod ruce. Letos jsem si holt zahrál jen pečlivě vybrané kousky, které bych mohl opěvovat do aleluja. Takže, snad příští rok.

Očekávání 2014 Zde se toho seběhlo více. Uncharted pro PS4 bude po třech dílech z PS3 zárukou jak kvality, tak hlavně zábavy, která byla skvělá u všech her ze studia Naughty Dog. Dále jsem velice zvědavý na The Division ze stáje Ubisoftu a ještě pro PS4 exkluzivní The Order: 1886, který má našlápnuta na velice nadějný titul v příštím roce. 2014 bude po herní stránce jednoduše fenomenální!

Klik pro zvětšení (2013 podle CzechGamer tečka Com!)

Lukáš Konařík

Nejlepší z 2013: Tak tady se nezdržím příliš dlouho. Právo nosit tento titul u mě jednoznačně na plné čáře vyhrálo GTA V. Všemi opěvovaný herní kousek, který si své místo v herní síni slávy opravdu zaslouží.

Naše recenze

Nejhorší z 2013: V tomto ohledu jsem na tom podobně jako David, který si své herní kousky pečlivě vybírá, a stejně tak si i já pokaždé dopřeji jen to nejčerstvější ovoce. Při spojení nejhorší z 2013 se mi tak nevybaví nic konkrétního, do čeho bych si zde mohl kopnout.

Očekávání 2014 Abych se u všeho tolik nerozepisoval a nezasahoval do nadměrných detailů, shrnu to všechno pěkně do dvou slov zakončených stylovým vykřičníkem. Watch Dogs!

Naše preview

Klik pro zvětšení (2013 podle CzechGamer tečka Com!)

Jirka Szabó

Nejlepší z 2013: BioShock: Infinite. Víte, řadím se mezi velké fanoušky BioShocku a na třetí pokračování jsem se těšil už od oznámení. A nakonec jsem mohl být spokojen. Neboť i když se hra poprvé vydala mimo podmořské Rapture, k čemuž jsem byl od počátku lehce skeptický, nebeská Columbia ji skvěle nahradila. A to ani nezmiňuji skvělou Elizabeth a příběhovou linku obecně! Skvělá hra, byť nezapírám, že by někomu mohl vadit fakt, že samotná gameplay se od prvního dílu takřka nezměnila.

Naše recenze

Nejhorší z 2013: Vzpomínáte, jak jsme se všichni těšili na Aliens: Colonial Marines? Já taky a výsledek mě velice zklamal. O to víc, když mi to všechno došlo během prvních několika minut kampaně. Strach? Nikde. Umělá inteligence? Nikde. A když k tomu přičtu bugy jako mizící objekty nebo teleportující se postavy, vychází mi z toho nejhorší hra letošního roku. Díky aspoň za ten ucházející multiplayer.

Naše recenze

Očekávání 2014: Inu, k prvnímu Dark Souls jsem se dostal až při jeho vydání na počítačích a okamžitě jsem si jej zamiloval. Po dlouhé době jsem se totiž dostal ke hře, která se se mnou tak říkajíc "nemaže", ať už jde o náročné (hlavní) protivníky či pouhý fakt, že mi nikdo neustále "nestál za zadkem" a neukazoval cestu dál. Tudíž se mi zdá zcela logické, že se nemůžu dočkat druhého dílu! :)

Klik pro zvětšení (2013 podle CzechGamer tečka Com!)


CGwillWin