speciál
Freeware koutek - Pandora s Drákulou v akci

Freeware koutek - Pandora s Drákulou v akci
Freeware koutek - Pandora s Drákulou v akci
21:47, 29.03.2009
Pandora’s Gearbox – hard as hell

Pandořina skříňka se stává námětem her stále častěji. Není divu, téma je to věru atraktivní. Název bájného předmětu ve hrých nalézáme především v poněkud přeneseném významu, a tak tomu nebude jinak ani u Pandora´s Gearbox, jež má přímo s onou bájnou ženou a jejím skutkem dočinění opravdu pramálo. Proto nečekejte žádnou akci, nejnovější počin Alexe Vostrova (IndieBird), autora her jako Swarm nebo Circuit Breaker, důkladně potrápí vaše mozkové závity.

Klik pro zvětšení (Freeware koutek - Pandora s Drákulou v akci)

Logická hříčka Pandora´s Gearbox spočívá v přesunutí kuličky ze základní pozice do místa označeného světle červeným pozadím. Jednoznačně zcela primitivní úkol. Jenomže cestu k cíli vám neztěžují pouze klasické překážky, které budete muset manuálně odstranit, popřípadě využít ve váš prospěch, a které jsou částečně označeny taktéž červenou barvou. Plány vám zkříží hlavně temně černá oblast, jejíž zákoutí prozkoumá jedině malinkatý robůtek se sonarem stojící opodál, který vám, respektive kuličce prakticky “posvítí“ na cestu. Žádná procházka růžovým sadem to tedy není, ač, jak už bylo zmíněno, se to může na první pohled zdát. Level vám zabere i klidně 15 až 30 minut, vynásobením deseti tak získáte vcelku slušnou herní dobu. Někdy až příliš obtížné úrovně a poněkud nepřitahující grafické zpracování vás ale může od hry odradit. Pro logiky však jasná volba. Za mě 7/10. Stahovat můžete zde: Pandoras Gearbox - free hra ke stažení.

Klik pro zvětšení (Freeware koutek - Pandora s Drákulou v akci)

New Castlevania 2 – drákula se probouzí

Počátkem devadesátých let minulého století omámila svět plošinovka od Konami Super Castlevania IV, debutující díl série na konzoli SNES. K té se dostal i tehdy devítiletý Pepa Vrabec a i jej kompletně dostala (Pepa Games). A ještě že tak. Super Castlevania IV ho totiž inspirovala k vytvoření jejích dvou předělávek, přičemž právě druhá v pořadí, dlouhé dva roky vytvářená New Castlevania 2, se stala druhým tématem tohoto článku.

Klik pro zvětšení (Freeware koutek - Pandora s Drákulou v akci)

Už v menu na vás dýchne ryze drákulovská atmosféra se vším všudy. Začínáte jako obyčejný chudý vesničan, kterého jako jediného nezasáhla temná síla vyvolaná po sto letech znovuzrozeného Drákuly. Ta pokryla celou Transilvanii a vaším úkolem není nic jiného, než postiženou zemi zachránit. Tak trochu klišé, ale co naplat, jedná se o předělávku všeobecně známého příběhu, a tak by se tedy měnit neměl. Do ruky dostanete jedinou zbraň, a to bič. Nutno však dodat, že ničeho více jsem ani ve hře nehledal, protože bičík zastal všechnu možnou práci vysoce efektivně. Prostředí je zpracováno také velmi zdařile, aby taky ne, hra běží na GMPhysics enginu a až na drobnosti vše funguje tak, jak má.

Klik pro zvětšení (Freeware koutek - Pandora s Drákulou v akci)

Od vyšších hodnocení NC2 sráží do kolen celková rychlost (pomalost) hry. Pohyby vašeho hrdiny jsou pomalé (lezení na žebřík – horor), neplynulé, hodně se sekající. O maličkost se rozhodně nejedná a je to velká škoda. Krásná grafika, podmanivá hudební kulisa a hlavně kompletní čeština (ač s velkými chybami) a vše, co jsem chválil výše, to by si zasloužilo nejméně devítkové ohodnocení. Jenomže chyb a nedodělků bylo prostě zaznamenáno moc na to, aby to stačilo na více než “jen“ 7,5/10. Stahovat můžete zde: New Castlevania 2 - zdarma ke stažení.

CGwillWin