speciál
Jak Jožin a Tonda OBCHODovali

Jak Jožin a Tonda OBCHODovali
Jak Jožin a Tonda OBCHODovali
00:00, 26.02.2007

Není od věci, že se dnešní době říká rychlá nebo uspěchaná. Najít si chvilku času pro svoji oblíbenou kratochvíli, je někdy v bohaté záplavě povinností téměř nemožné. Natož potom věnovat několik hodin rozvleklým nákupům. Jednoduše to nejde, kus dne strávíte v práci, jen co v ní skončíte, běžíte zaplatit nájem, vyzvednout sako z čistírny, vyvenčit psa a doma ještě musíte vyslechnout manželčiny žalozpěvy o tom, jak jí ta kráva Procházková dělala v kanceláři zase naschvály. Unavený pohled na hodinky vám říká, že je čas na večerní zprávy. A den je v háji.

Naštěstí ale není nic ztraceno, dnešní době se přece říká také moderní. Stačí se tedy připojit k internetu a vyrazit na nákupy. Virtuálně. V klidu si přečíst recenze a informace o výrobku, obejít několik obchodů, aniž by bylo potřeba udělat jediný krok a vybrat si to, co vám nejvíce vyhovuje. Se zbohatlickým výrazem "tohle chci", odešlete kliknutím objednávku a zboží je vaše. Tedy skoro. Pokud má obchod vybrané "goods" skladem, často se už druhý den můžete radovat z jejich přítomnosti doma. V případě, že na skladě není, uvádí obchod, kdy je schopný je přibližně dodat na váš práh. To není nic nového, všichni to přece víme. Ví to dokonce i Jožin a Tonda, kteří se rozhodli po internetu nakoupit. Nezávisle na sobě si vybrali tentýž eshop. Vybrali si Obchod.cz a spokojeně čekali na balík. Jejich spokojenost ale neměla dlouhého trvání. My si nyní povíme proč.

Jožin nakupuje

Jožin měl staré repráky - chrchlátka, unavenou kuličkovou myš a levnou nekvalitní klávesnici. I seznal, že je nutné provést modernizaci těchto periferií. Dlouho pročítal na internetu recenze, porovnával a vybíral, až měl jasno. Vybral si pěkné věci, přibral ještě podložku pod myš, gamepad a vše objednal v Obchodě s požadavkem, aby mu byla zaslána jen kompletní objednávka v jednom větším balíku. U některých položek se dočetl, že nejsou zrovna na skladě a jsou dodávány za 3-10 dnů. Jožin je již velký chlapec a tak se snažil být realistický. Uvažoval: jistě půjde o horní hranici této lhůty, čili deset dnů. Počítají se pravděpodobně jen dny pracovní. Zboží mi tedy přijde nejpozději za dva týdny. Rád bych ho měl dřív, ale co se dá dělat - Obchod měl nejlepší ceny. Počkám, alespoň si budu nových věcí víc vážit až mi přijdou. A tak čekal. Dva týdny skoro uplynuly a Jožinovi přišel z Obchodu email, ve kterém mu bylo stručně oznámeno, že zboží bude naskladněno zhruba za týden o čemž bude opět emailem informován a maximálne do dalších tří dnů bude zboží doručeno. Jožin byl zklamán. Jak je to možné? Ale staré periferie ještě z posledních sil fungovaly a tak čekal dál. Uběhl týden a nic se nedělo. Uběhly další čtyři dny a stále ticho po pěšině. Jožin byl velmi rozzlobený. Byla sobota. Sednul k počítači a napsal do Obchodu nahněvaný email. Nebude-li v úterý objednávka v jeho rukou, považuje ji za zrušenou. V pondělí mu přišla odpověď: "za zdržení se omlouváme" stálo v ní. Dále obsahovala ujištění, že zítra bude již vše v pořádku. "To jsem zvědav", myslel si Jožin. A opravdu, druhý den mu došla velká kartonová krabice. Obsahovala vše co si přál, včetně podložky pod myš, která ale byla modrá a nikoli černá, jak požadoval. Jožina to ani nepřekvapilo a rozhodl se tuto chybu ignorovat, jak v Obchodě pravděpodobně doufali že udělá. Byl rád, že se objednávky po třech týdnech vůbec dočkal. "Nižší cena holt není vždy to nejdůležitější", řekl si Jožin a začal zapojovat nové reproduktory.

Tondovi patálie

Klik pro zvětšení (Jak Jožin a Tonda OBCHODovali)Pokud vám Jožinovi problémy nepřipadaly dostatečně mrzuté, je čas nasadit těžší kalibr. Jak jsme si již řekli, rozhodl se i Tonda nakoupit na Obchodě.cz a to sice základní desku a paměťi. Zásilka došla tentokrát už za týden. Základní deska byla v pořádku, ale paměti dostal Tonda jiné, než které si objednal. A tak reklamoval. Za několik dní mu došly paměťi nové. A zase špatné. Tonda tedy reklamoval znovu. Následně se mu ozval jistý pán z Obchodu, aby mu oznámil, že objednaný typ pamětí byl mezitím vyprodán. Dal Tondovi na výběr - buď mu pošlou peníze zpět na účet, což bude trvat deset dní nebo si doplatí na kit 2x1 GB A-DATA Vitesta PC6400 800MHz při příjmu balíku. Tonda si vybral druhou možnost a za další tři dny zásilka dorazila. Doplatek byl ale čtyři tisíce! Hněvem již doutnající Tonda ji nemohl přijmout a předražená zásilka putovala zpět. Následoval další telefonát, ve kterém mu bylo vysvětleno, že tentokrát došlo k chybě na skladě a jen co se jim balíček vrátí, odešlou jej zpět se správnou cenou. To se vskutku stalo a za další tři dny byly správně oceněné paměti opět u Tondy. S vidinou úspěšného konce komplikované transakce je šťastně přebral. Chyba lávky, paměti byly opět jiné a místo zmíněných A-DATA Vitesta PC6400 800MHz (DDR 2) se na dně krabice skvěly A-DATA Vitesta PC4000 500MHz Extreme Edition (DDR). To bylo poslední vědro do praskající přehrady vzteku. Po třech týdnech opakovaných reklamací již neměl Tonda na další sílu a zařekl se, že s Obchodem nadobro skoncoval. Nechal si poslat zpět peníze a objednal si zboží u Alzasoftu. K jeho radosti dostal do třiceti minut email se zprávou, že paměti byly vyexpedovány. A tentokrát napoprvé ty správné.

Podtrženo, sečteno

Vzniká otázka, kde je tedy zakopaný pes. Stěží se dá předpokládat, že se jedná o ojedinělé případy. Jak je možné, že přední český internetový obchod není schopný správně doručovat objednávky, ať se to týká doby dodání nebo neschopnosti zaslat správné zboží? Ale to je pragmatickému zákazníkovi vlastně jedno. Pragmatický zákazník se neptá proč, nechce slyšet, z jakých důvodů mu zboží nebylo doručeno. Právem očekává, že v krátké době obdrží to co chce. A tak příliš nezáleží na tom, jestli Obchod.cz postihl smolný měsíc, v oddělení počítačů řádila tlupa šotků nebo prostě nemají rádi redakci CzechGameru. Jožin a Tonda mají jasno: Chcete-li zmenšit pravděpodobnost hořkých komplikací, využijte raději služeb specializovaných eshopů. Ona uspořená stokoruna za ty starosti nestojí.


CGwillWin