speciál
Herní plody roku 2007

Herní plody roku 2007
Herní plody roku 2007
00:00, 22.01.2007

FPS
Bioshock

Další z očekávaných her je futuristický Bioshock, ve kterém zavítáte coby obyčejný Klik pro zvětšení (Herní plody roku 2007)pasažér potopené lodi do podmořského města Rapture, které vybudovala banda předních světových osobností, aby měla klid na svůj život. Samozřejmostí je přítomnost „šílených“ vědců, kterým se podaří vyvinout zázračnou látku ADAM. Látku, která vyléčí veškeré nemoci a zdokonalí vaše psychické i fyzické schopnosti. Vznikne konflikt mezi dvěma nejchytřejšími vědci, což v důsledku znamená zánik podmořské civilizace a její ovládnutí vojáky a roboty. Čeká vás klasické střílení, řešení logických hádanek i plížení. Další specialitou jsou různé biomodifikace díky kterým zmatete nepřátele k útokům na jiné nepřátele apod. Bioshock se připravuje k vydání v květnu 2007.

Crysis

Klik pro zvětšení (Herní plody roku 2007)V Crysis, která je de facto nástupcem velice povedené střílečky Far Cry (vysoká hodnocení a aktuální velmi nízká cena – 299Kč – i dnes lákají ke koupi), nás zavede na exotický ostrov v jižním Pacifiku, kde se odehrávají jakési trable s vetřelci. Nejdříve se na ostrov vydávají Číňani a Korejci, kterým se ale moc nedaří, a proto se přidávají i síly USA, ve kterých se nalézáte i vy – Jack Dunn. Vaším cílem je zpočátku zjistit, co se na ostrově děje a přitom se nenechat chytit Korejci a následně se situace trochu zamotá. Můžete se těšit na střídání denní a noční doby, lapač molekul – zbraň, která na 50 metrů dokáže zmrazit protivníka a případně ho i rozmlátit na mražené rybí prsty, anebo třeba na nano-oblek, který vám také mimo doplňování zdraví umožní neslyšný pohyb. Datum vydání je prozatím plánováno na červen 2007.

Stalker: Shadow of Chernobyl

Klik pro zvětšení (Herní plody roku 2007)Jednou z největších pecek, na které se určitě těší nejeden FPS příznivec je hra Stalker: Shadow of Chernobyl, jejíž neustálé odklady se pomalu dají přirovnávat ke stále ještě nevyšlému Duke Nukem Forever. Nicméně, jak jsme již informovali, bylo stanoveno nové – již určitě jisté datum – 16. března 2007, kdy by hra měla konečně vyjít. Pro připomenutí jen dodejme, že se vžijete do role stalkera, který se snaží přežít v rozlehlé zóně Černobylu a to s pomocí všech dostupných prostředků.

Enemy in Sight

Tato česká hra, oznámená již v roce 2005, neztrácí doteď zajisté nic ze své očekávanosti. Vyvíjena je ve zlínské pobočce Illusion Softworks a hned na první pohled se podobá Operaci Flashpoint, či nedávno vydanému Armed Assault. Hráč bude vystupovat v roli řadového amerického vojáka ve fiktivní válce s Ruskem. Začnete v jihozápadní Anglii poblíž města Plymouth, odkud se přes hornatou oblast okolo německých lázní Baden-Baden dostanete až do České republiky, přesněji do Karpat nedaleko hranic se Slovenskem. Autoři slibují velice reálný terén s možností totální destrukce. Datum vydání prozatím plánováno na červen 2007.

Medal of Honor: Airborne

Poměrně vzdálenější budoucností – září 2007 – je již další hra ze série Medal of Honor, tentokrát naštěstí i pro PC. Zahrajete si za člena Boyd Travers, 82. výsadkové divize Spojenců, která plní všemožné úkoly ve válkou zmítané Evropě, začínající na mafiánské Sicílii a končící vítězstvím v Německu. Hlavní novinkou je plně ovladatelný seskok padákem na začátku každé mise. Podle toho, kam se rozhodnete přistát, se bude následně celá mise odvíjet. Zajímalo by mne, jestli bude hra obsahovat i nějaké bonusy typu – po přistání v kravíně zahájíš misi „Dojení krav“.

Strategie
UFO: Afterlight

Klik pro zvětšení (Herní plody roku 2007)V dílnách známých českých vývojářů ALTAR Games se kutila (a možná ještě „dokuťuje“) další hra ze série UFO. Tentokrát nese podtitul Afterlight a navazuje na hratelnost, taktiky a příběh představený v předchozích hrách série – Aftermath a Aftershock. Opět se jedná o mix skupinově orientované taktické akce a globální strategie. Pomocí RPG prvků si budete moci vylepšovat své hrdiny, abyste jim usnadnili nelehký úkol na Marsu. Máte k dispozici pouze omezený počet jednotek, protože většina lidí je zmražena a čeká až vytvoříte správné podmínky pro život. Další věcí znesnadňující hlavně začátek hry je nemožnost pohybovat se po planetě bez skafandrů a tudíž bude velmi omezena pohyblivost vašich jednotek. Vydání je naplánováno na únor 2007.

Field Ops

Pokud vás láká mix 3D taktické strategie a first-person nebo third-person střílečky, jste na správném místě. Přesně tento mix vám Field Ops v 16 misích nabídne. Čtyři odlišná prostředí, 6 hrdinů, přes 30 realistických amerických a teroristických jednotek a na dvacet detailně propracovaných reálných zbraní a jejich modifikací. K tomu pokročilá umělá inteligence a ejhle, vypadá to na slušnou hru. Již v březnu 2007.

Supreme Commander

Klik pro zvětšení (Herní plody roku 2007)Pokud jste si oblíbili Total Annihilation, můžete zajásat. Od stejného tvůrce – Chrise Taylora – k nám míří další hra. Jedná se o sci-fi strategii odehrávající se na obřích mapách (prý až 8x rozlehlejších než v ostatních strategiích), po kterých se bude prohánět až tisícovka nejrůznějších jednotek tří různých frakcí (Aeon, Cybran a UEF). Všichni, kteří se na hru mohli podívat, či si ji dokonce zahrát, překypovali nadšením, což je známka jisté kvality. Tak tedy, již v březnu! Pro více informací je zde naše preview.

World in Conflict

Svižná strategie vhodná pro multiplayerové zápolení, to je World in Conflict, kterému jsme nedávno věnovali celé preview. Jedná se o strategii, ze které tvůrci osekali všechny „přebytečné“ fáze, jako je těžba surovin a výroba jednotek. Prostě na začátku bitvy dostanete určitý počet bodů, za které nakoupíte jednotky ze čtyř kategorií: tankisté, letectvo, pěchota nebo podpora. Cílem bude, podobně jako třeba v Battlefieldu, zabrat co nejvíce kontrolních bodů a udržet je. Milovníci svižných bitev si určitě přijdou na své v dubnu 2007.

MMORPG
World of Warcraft: The Burning Crusade

O této hře jsme toho již psali mraky, Klik pro zvětšení (Herní plody roku 2007)ale přesto by byl hřích ji v tomto přehledu nezmínit. Nic na tom nemění fakt, že vychází již 16. ledna, což je téměř za dveřmi. Ve zkratce tedy co nás čeká. Dvě nové rasy – Krvaví elfové a Draenei, zvýšení levelového stropu na 70, nová země Outland k prozkoumání a s tím související nové lokace, příšery, dungeony, předměty atd. Nová profese Jewelcrafting, tedy vytváření šperků, létající mounti a mnoho mnoho dalšího. Pokud vás zajímá více, přečtěte si preview, či další novinky a informace.

Chronicles of Spellborn

Toto MMORPG, plánováné na březen 2007, vás určitě zaujme líbivou grafikou, běžící na Unreal enginu 2.5. Vše se odehrává v originálním fantasy světě, o který se mezi hráči bude urputně válčit, a to jak samostatně, tak v nejrůznějších aliancích a družinách. Na výběr je 9 povolání a 2 rasy – lidé a Daevi (kříženci lidí a mumií). Můžete se těšit i na odlišný systém bojů, probíhající pomocí tzv. skill decků.

Vanguard: Saga of Heroes

Klik pro zvětšení (Herní plody roku 2007)Sigil Entertainment kutí pod záštitou Sony další z hromady MMORPG. Tvůrci hru označují za MMORPG třetí generace, což znamená, že se snaží vytěžit to nejlepší z her první generace (Everquest, Asheron’s Call ad.) a druhé generace (World of Warcraft, Everquest 2). Čeká nás, jak jinak, fantasy svět, přesněji paneta Telon. Obývají ji klasické fantasy rasy jako elfové, trpaslíci a samozřejmě lidé. K dispozici budeme mít několik druhů transportu napříč rozlehlým světem. Důraz je prý kladen na týmovou spolupráci, což by mohlo znepříjemnit hraní „běžným“ hráčům. Vydání plánování stejně jako u ChoS na březen 2007.

Pirates of the Burning Sea

Láká-li vás prostředí Karibiku, 18. století a k tomu piráti všude okolo, míříte k téhle hře správně. Jakou cestou se ve hře vydáte je jen na vás. Buď budete námořní kapitán, za kterého si užijete námořních soubojů s nepřáteli, nebo dobrodruh, kterého zajímá jen vlastní kapsa a pravděpodobně se budeme moci zhostit i role piráta, jehož řemeslo všichni dobře známe. Důraz je kladen na lodní souboje, kde pro úspěch bude třeba i taktizovat. Piráti zde budou v červnu 2007.

Warhammer Online

Svět Warhammeru je vám určitě známý Klik pro zvětšení (Herní plody roku 2007)a to nejen díky hromadě knih, ale také úspěšným realtime strategiím. Na první pohled svět Warhammeru vypadá jako World of Warcraft, ale na rozdíl od něj je to svět velice moderní. Je rozdělen do 332 zón, které jsou součástí dvou království - Order (armády Impéria) a Destruction (armády Chaosu). Za Order bojují lidé, trpaslíci a vznešení elfové, za Destruction temní elfové, lidé a goblini spolu s orky. O nějakých specialitkách, které by WO odlišovali od ostatních MMORPG zatím nevíme, ale vše by mělo být jasné v září 2007, kdy je hra plánována k vydání.

Ostatní
Belief & Betrayal

Pro příznivce adventur se na únor 2007 chystá klasická point&click záležitost. Děj by měl být plný intrik, vražd a záhad točících se kolem křesťanské církve. Hlavním hrdinou příběhu je žurnalista Jonathan Danter, původně žijící a pracující v New Yorku. Osud a pohřeb strýce ho ovšem přivede do Londýna, kde se od základu změní jeho život. Jonathanův strýc byl totiž zabit za dosti záhadných okolností. Než se náš hrdina naděje, už je do celého případu zapleten.

Silverfall

Klik pro zvětšení (Herní plody roku 2007)Nesmíme ale zapomenout ani na klasické RPGčkaře. Těm by se mohlo zalíbit chystané RPG Silverfall. Jedná se o akční mlátičku, ve které se převtělíte do hrdiny jedné ze čtyř ras (lidé, elfové, goblini, trollové) a se kterým budete postupovat jakýmsi příběhem. Během vašeho putování potkáte osm společníků, ale vždy pouze jeden vás bude doprovázet. Vyvíjet se budete ve třech směrech, a to buď do boje, magie anebo do třetí nespecifikované třídy. Ale až v březnu, pánové a dámy.

Sacred 2

Pokud nevěříte novým projektům, určitě vás zaujme pokračování akčního hack’n’slash RPGčka Sacred, které se velice podobá známému Diablu a podle některých ho i překonává. Ve dvojce na nás čeká nejen plně 3D svět, ale samozřejmě pořádná porce rubací zábavy. Na výběr bude šest postav, které se budou ve víru boje zmítat dle realistické fyziky. V říjnu 2007.


CGwillWin