speciál
Rozhovor o Fallout 3...

Rozhovor o Fallout 3...
Rozhovor o Fallout 3...
00:00, 06.02.2005

Nazdar Todde. Za prvé můžeš nám povědět jak je na tom zatím Fallout 3???

Právě se nacházíme v před-produkční fázi. To znamená, že se dělají nákresy, design nebo základy herního systému. V této fázi budeme ještě dlouho, přesněji do doby než budeme vědět, že všechno pracuje jak má.

Klik pro zvětšení (Rozhovor o Fallout 3...)Můžeš mi povědět jestli plánujete pracovat na F3 souběžně s Oblivonem, nebo počkáte až bude nový díl Elder Scroll hotový, pak se teprve vrhnete na Fallout. Také jsem zaslechl, že prý sháníte nové lidi, kteří už mají se sérií Falloutů něco společného…

Naše práce se mezi projekty rozkládá rovnoměrně. Tudíž máme je jeden projekt v před produkční fázi a na druhém se naplno pracuje. Obě tyto fáze jsou si dost odlišné. Před-produkční fáze je volná, zkoušejí se tu nápady, dělají návrhy, až se dosáhne vlastně malé hry verze hry a zkouší se co funguje a co ne. Tato fáze je také dělána v menším týmu. Jakmile si myslíme, že je správný čas a víme co a jak, přesouváme hodně personálu a začínáme hru plně vyvíjet a už doopravdy formovat obsah hry. Nevrháme spousty lidí, aby pracovali na před-produkční fázi dokud není plně vybalancovaná, hodně lidí udělá hodně práce a když pak zjistíte vadu musí se vzít spousta práce zpět což je frustrující a zdlouhavé.

Hodláte kontaktovat některé z vývojářů původní série Fallout, aby jste s nimi mohli konzultovat vývoj hry či i jiné činnosti na Fallout 3???

Ano už se to i stalo. Je u nich vidět spousta nadšení pro to, aby viděli návrat Falloutu.

Myslíte si, že jsou tu věci, které odlišují sérii Fallout (v Fallout: Tactis a Fallout: Brotherhood of Stell neberte v potaz) a Elder Scrolls jako RPG??

Kromě jasných věcí jako prostředí nebo atmosféra, je to síla charakterů. Fallout podle mě nasadil laťku co se týče uvěřitelnosti lidí, dobrých dialogů a možností charakterů a následků na to. S Elder Scroll hodláme mířit k něčemu enormnímu. Nemůžeme se soustředit na řekněme 20-40 silných charakterů a ty prostě udělat. V Oblivionu děláme lepší práci než předtím, hry jsou si tak rozdílné, že bez označkování hry jako Elder Scroll by jste je spolu asi ztěží spojovali. Nemyslím si však, že dosáhneme stejného stupně zosobnění jako u Falloutu. Právě tady jsou ty rozdíly mezi ESIV a F3. V ES bude spousta propracovaných NPC, zatímco v Falloutu se soustředíme spíš na menší počet super propracovaných NPC.

Klik pro zvětšení (Rozhovor o Fallout 3...)Ohledně Falloutu 1 a 2, je tu něco v čem pro vás byly hry zvláštní??? Co nějaké zajímavé zážitky co jste u jejich hraní zažil???

Těch je spousta, ale většina je z prvního dílu ( taky mám radši první díl- pozn. Apollo21), který mna měl vetší dopad. Vždycky mě dostane konec hry. Je to jako by vám uřízli koule... (tohle tam fakt napsal- pozn. A21)

Jaké jsou vaše cíle s Fallout 3???

Navrácení Falloutu do skupiny důležitých RPG. Dostat sérii do podvědomí novým hráčům a nezklamat staré. Je to pro nás stejně důležité jako ES IV takže se nebojte, že to odflákneme.

Co nějaké náznaky o ději hry???
Ne ne nic takového

Máte už vymyšleno kam zasadíte F3, co se týče času a lokace??? Na konci Fallout 2, se herní svět hodně změnil.

Ok můžu povědět, že hra bude za Fallout 2. Ale spíše bude mít nádech jako Fallout 1. Nevím jestli to dává jasný smysl bez některých specifikací, ale podle nás je model Fallout 1 vhodnější než u jeho pokračování.

Každý fanoušek Falloutu si u F3 představuje něco jiného, ale je několik přání, která jsou častější. Jedná se především o zachování otáčecího turn-off bojového systému a 3/4 pohledu. Myslíte si, že turn-based boj je životaschopný na dnešním herním trhu???

Ano, slyšeli jsme mnoho přání od old-school hráčů, kteří chtějí starý pohled a bojový systém. Co je dnes životaschopné??? Samozřejmě turn-based bojový systém limituje vaše „publikum“, ale myslím si, že publikum přibude jakmile zjistí, že hra je skvělá a prezentace bezvadná. Avšak uděláme to tak, jak uznáme za nejvíce zábavné.

Klik pro zvětšení (Rozhovor o Fallout 3...)Ačkoliv vím, že je zapotřebí ještě spousta práce na F3, může Bethseda udělat hru, která nemá za defaultní 1st/3rd pohled???

Renderovací technologie dokáže umístit kameru kamkoliv. Ale neplaťte si interakci s interfacem, to jsou dvě rozdílné věci.

Bude Fallout 3 používat SPECIAL???
Máme na to zakoupená práva a hodláme je využít.
Ron Pearlman. Víte zda-li stále dabuje hry???
Ano stále to dělá. Skoro určitě vím, že byl v Halo 2.

Je známo, že Oblivion bude obsahovat editační nástroje, jako u Morrowindu. Plánujete něco takového u Fallout 3, aby si vybudoval silnou modařskou komunitu???

To zatím nemohu říct. Máme s tím sice bohaté zkušenosti z Morrowndu a hodláme to použít i v Oblivionu, ale v případě F3 zatím není nic stoprocentně jasné.

Chystáte vývoj nepřímých her z univerza nebo je Fallout 3 jediná věc???

Zatím nic jiného s tématikou Fallout neplánujeme, takže pokud uslyšíte něco jiného než Fallout 3, nejsme to my.

Jaký je váš názor na fanbase série Fallout???

Odezva jakou jsme zažili je úžasná. Zdá se mi, že každý pařan nebo člověk od tisku je fanouškem původní série. A každý z nich opravdu pozoruje, co budeme se hrou dělat, a každý očekává s návratem. Pozorně čteme fóra a posloucháme lidi, kteří měli co do činění s minulými díly. Lidi otevřeně říkají co měli a neměli rádi na předchozích hrách. Ovšem je tu menší problém s hardcore fanoušky, kteří necítí že Fallout 3 je v dobrých rukách.

Důvod proč jsme chtěli dělat F3, byl především že jsme původní hru doslova milovali. Ale my nejsme ti, kdo na hře pracovali od 97ho. Jen na to pomyslete…osm let po tom ještě nedostali pořádné Falloutovské RPG. Také bych byl naštvaný a nevěřil ani nováčkům z Bethsedy. Doufám, ale že až hra vyjde koupí si ji a budou překvapeni.

Nakonec, je tu něco co bys rád podotknul nebo vzkázal našim čtenářům???

Stále nám pište své názory. Všechny fóra poctivě čteme, ale moc neodpovídáme. Nechceme totiž, říkat něco co možná nebude pravda a lidé by mohli být zklamaní. Víme, že každý by o té hře chtěl už teď vědět nejmenší detaily, ale jakmile uznáme za vhodné něco ukázat, uvidíte to.


CGwillWin