speciál
Život jménem fotbal

Život jménem fotbal
Život jménem fotbal
00:00, 16.08.2004

Fotbal to je hra

Kdo by neznal ten krásný pocit, když se kopne do balónu a je z toho gól ! Ještě lepší pocit je pak, když váš gól vidí tisícovky diváků na fotbalovém stadionu. Vše údajně začalo ve Velké Británii, avšak nedávno bylo zjištěno, že ho vymysleli v Číně a to již zhruba před dvěma tisíci lety. Fotbal je pro mnoho lidí životem a nemohli by bez něj být. Pojďme si o něm říci něco více.

Klik pro zvětšení (Život jménem fotbal)Klik pro zvětšení (Život jménem fotbal)

Kde domov můj....

Co se naší vlasti týče, je zde fotbal na celkem slušné úrovni, ovšem oproti západním zemím jsme asi tak 20 let za opicemi. Vybavení nebo kapacita některých stadionů v ČR jsou k pláči. Stejně tak návštěvnost utkání je slabé. Minulou sezonu nás naštěstí zachránil mistrovský baníček na který chodilo až 17 000 lidí. Ba dokonce ve druhé lize chodilo 5000 diváků v Mladé Boleslavi, což je oproti známé Spartě, kam někdy chodilo jen 2000 diváků, úctyhodné číslo. Ovšem celou zemi na kvalitě zachraňuje naše reprezentace, která na uplynulém ME 2004 skončila společně s Holadskem na třetím místě. Když jsme u toho Holandska, je to podle mne úhlavní nepřítel a ČR na ně má smůlu. Nejen, že jsme je potkali v kvalifikaci a pak i ve skupině, ale budeme s nimi hrát i ve kvalifikaci na MS 2006.

fotbal je best
Kopaná ve světě

Beckham, Figo, Inzaghi, Real Madrid nebo Manchester United, který fanoušek by neznal tyto pojmy. Stadiony o kapacitě někdy i 80 000, kvalita, hráči s dlouholetou zkušeností. To všechno má západ Evropy a Itálie. Angličan Beckham, který je pro některé japonce i bůh, novodobá hvězda Thiery Henry či nepřekonatelný francouz Zidane. Je to slast pro oči, když kopnou do balonu. Ovšem i ČR má své hvězdy. Kdo by neznal Turínského Nedvěda nebo Liverpollského Baroše. Fotbalové ligy jsou ve všech zemích světa ( možná, že jen v Tibetu a Vatikánu ne). Svět žije fotbalem a svět bez fotbalu je jako Czechgamer bez her.

Klik pro zvětšení (Život jménem fotbal)Klik pro zvětšení (Život jménem fotbal)

Hooligans

Výbornou hru jménem fotbal, ale bohužel kazí nechvalně známí hooligans, kteří se nechodí na zápasy dívat, ale snaží se co nejvíc zničit stadion soupeře, nebo co nejvíce zmlátit soupeřovi fanoušky. Určitě nejhorší v tomto oboru jsou "fandové" z Anglie, kteří naštěstí jezdí jen na mezinárodní zápasy a tak se Premier League může pyšnit, výborným chováním fanoušků při zápasech, na které chodí i rodiny s malými dětmi. Pokud pořád ještě nevíte co vlastně hooligani dělají, můžete shlédnout nový film Non Plus Ultras, který je právě a jen o nich.

Skandál

Synot to začal, Amler to skončil. Korupce bohužel existuje i ve fotbale a navíc i v ČR. Vše začalo Synotem, který údajně podplácel rozhodčí a díky úplatkům skončil na šestém místě ( já osobně tomu nevěřím). Hned poté se objevilo mnoho dalších případů korupce a to dokonce i ve čtvrté lize. Proč chodit na fotbal, když je to předem dohodnuté ? Co víc k tomu říci ? Další skandál na světě a bohužel zase v České Republice.

Klik pro zvětšení (Život jménem fotbal)Klik pro zvětšení (Život jménem fotbal)

O co go.. ?

Určitě se divíte, co do herního magazínu motám fotbal ? Ale pokud neznáte předlohu hry, nemůže vás hra samotná bavit. Podle mě jsou fotbalové simulátory nejhranější v kategorii sport a kdo nezná například FIFU, tak je bezesporu začátečníkem v pc hraní.

EA Sports

Neví se přesně jak to všechno začalo, ale je jisté že tituly vývojářské firmy EA Sports dlouho nikdo nepřekoná. Vydala mnoho nejen fotbalových her, ovšem Fifa či Euro jsou prostě best. Výborná grafika, umělá inteligence či dlouholetá zkušenost v tomto oboru, to vše jsou plusy této světoznámé firmy. Ale abychzas tolik nepřeháněl, musím na EA říci také mínusy. Vše kazí okolí hřiště, zanedbaní diváci nebo také malá realita chování hráčů. Ale asi nejvíce mě štve, že ve Fifě zatím nebyla česká liga ( kromě Fify 95). Ještě více však naštve, že v Fifa 2004 je dokonce třetí anglická divize nebo Korejská liga. Co je nám do nějakého Thu Songa.... ? My přece chceme Poborského, Matušoviče.......

Klik pro zvětšení (Život jménem fotbal)Klik pro zvětšení (Život jménem fotbal)

Nová konkurence

Je tu ovšem i konkurence EA Sports, a to Konami, který se může pyšnit tituly Pro Evolution Soccer 3 a 4. Určitě stojí za zahrání a určitě má i lepší grafiku s AI a valstně, je lepší všechno. Je to fotbal téměř bez chyb. Grafika je absolutně dokonalá, vše odpovídá skutěčnosti.. prostě senzace. Snad jedinou chybou je pojmenování některých hráčů, ovšem to je pouze tím, že Konami nemá licence na některé ligy ( např. Holadskou). EA se bude muset víse snažit a bohužel ho nezachránilo ani Euro 2004, které je sice na dobré úrovni, ale má mnoho chyb.

Manažery

Je mnoho forem zpracování fotbalu na počítačích, dalším z nich jsou i manažery, ve kterých můžete měnit sestavy, provádět nákupy, prodeje, zlepšovat stadion a mnoho dalšího. V čechách se velice oblíbil simulátor od Petra Vašíčka Czech Soccer Manager, který je tu asi tak dlouho jako Fifa. Konají se v něm dokonce i turnaje na internetu.Také si ho můžete stáhnout u nás ve free hrách. Další managery jsou např. Champions Manager nebo Total Manager.

Klik pro zvětšení (Život jménem fotbal)Klik pro zvětšení (Život jménem fotbal)

Budoucnost

Snad se jednou dočkáme absolutně realistické grafiky či umělé inteligence. Musíme doufat, svět se neustále vyvíjí a fotbal s ním. Fotbal na počítačích je ve světě velice oblíbený a neustále se zlepšuje. Určitě ho budeme moci hrát ještě dlouho, protože fotbal žije... , fotbal je best. Forever Sparta


CGwillWin